Komfortowe z natury

Komfortowe z natury

Organiczna bawełna i naturalne włókna celulozowe. Dzięki tym materiałom powstaje przewiewna, przyjemna w dotyku i odprowadzająca wilgoć z powierzchni skóry odzież, której produkcja pozwala odetchnąć także naturze.

W drodze do szkoły, do przedszkola lub w czasie spaceru po lesie chcemy, aby dzieci mogły bawić się beztrosko. Gdziekolwiek i przy każdej pogodzie. Funkcjonalność, niezawodność czy trwałość, to kwestie, na które zwracamy uwagę przy wyborze odzieży dla naszych dzieci. Warto jednak do tej listy dodać jeszcze jeden ważny punkt – wpływ produkcji tych rzeczy na środowisko. Wszak dbając o nasze otoczenie, troszczymy się także o przyszłość najmłodszych.

Jeden z wiodących producentów odzieży dla dzieci – fińska marka Reima – do 2017 roku wyeliminował z produktów szkodliwe substancje należące do związków perfluorowanych (PFC), które są stosowane przez producentów odzieży do nadania im właściwości hydrofobowych (wodoszczelności). Marka sięga też po przyjazne dla środowiska i uzyskiwane w zrównoważony sposób materiały takie jak bawełna organiczna czy Tencel.

Bawełna organiczna

W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się pestycydów i herbicydów, które są zabójcze nie tylko dla szkodników, ale i innych owadów. Jakość produkowanego ziarna, owoców, warzyw lub innych roślin np. bawełny nie jest gorsza od tych pochodzących z upraw, gdzie stosuje się środki ochronne. Więcej, włókna bawełny organicznej są nawet trwalsze, bardzo dobrze „oddychają” i wolne są od szkodliwych dla naszego zdrowia substancji chemicznych.

Przykłady produktów Reima, do produkcji których wykorzystano bawełnę organiczną: Sukienka Reima Luovia (dzieci i młodzież, rozm. 104-164)

T-shirt Reima Salvia (dzieci i młodzież, rozm. 104-164)

Koszulka Reima Sorva (maluchy, rozm. 80-110)

Tencel

Świetną alternatywą dla zwykłej bawełny jest Tencel®. Te ekologiczne włókna wytwarzane są z masy celulozowej pochodzącej ze zrównoważonych upraw leśnych. Przy ich produkcji wykorzystywane są niewielkie ilości wody i nietoksyczne, bezpieczne, wykorzystywane ponownie nawet w 99,5% substancje. Otrzymane włókno jest gładkie jak jedwab, bardzo chłonne i łatwe do utrzymania w czystości. Gładkie włókna powodują, że produkty wykonane z materiału Tencel® są idealne dla wrażliwej skóry, gdyż nie powodują podrażnień oraz w znacznym stopniu zapobiegają powstawaniu i rozwojowi bakterii.

Przykłady produktu Reima, do produkcji którego używany jest Tencel:

Bluza Vaasa (dzieci i młodzież, rozm. 104-164)

Reima zwraca również uwagę na to, że „zrównoważony produkt”, to nie tylko odpowiednie materiały, ale i jego trwałość i żywotność. To pewność, że będzie mógł on być przekazywany z jednego dziecka na drugie i nie stanie się kolejnym odpadem. W tym kontekście wagi nabiera także wzornictwo, uwzględniające to, jak produkty wyglądały będą po kilkukrotnym użyciu i praniu. Projekt musi wytrzymać próbę czasu nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i wymogów estetycznych dzieci i rodziców.

Więcej informacji: www.reima.com/pl

FB: @reimapoland

IG: @reimafinland

Translate »