Kosmetyka buta – jak dbać o obuwie trekkingowe?

Kosmetyka buta – jak dbać o obuwie trekkingowe?

Dobre buty zasługują na dobre traktowanie. Regularna konserwacja ma wpływ na ich żywotność oraz utrzymanie pierwotnych właściwości przez wiele lat.

Firma AKU przygotowała dla swoich klientów filmik instruktażowy – pokazujący jak wyczyścić obuwie po wycieczce.

Fiorella Poloni, dbająca o wysoką jakość obuwia w firmie AKU, zaleca: 

Zmyj zabrudzenie wodą i szczotką, następnie wysusz buty w temperaturze pokojowej. Pamiętaj przy tym, że suszenie butów przy kominku nie jest najlepszym pomysłem. Przy ognisku, podczas trekkingu, rób to tylko w awaryjnych sytuacjach! Przed następną wycieczką warto swoje ulubione buty zabezpieczyć przed wnikaniem wilgoci specjalnym preparatem impregnującym w sprayu. A na sam koniec – zastosuj krem do pielęgnacji butów, nakładając go delikatnie gąbką. Po tych zabiegach obuwie będzie wyglądało jak nowe!

AKU_CREAM

Powyższe czynności są kluczowe w przypadku butów trekkingowych, ponieważ są one szczególnie narażone na trudne warunki w terenie: nierzadko muszą poradzić sobie z błotem, ostrymi kamieniami czy skałami, wodą, jak również upałem, kiedy to pot powinien zostać odprowadzony na zewnątrz. W dbaniu o doskonałą wodoodporność oraz oddychalność pomagają dedykowane kosmetyki, które posiada w swojej ofercie firma AKU: Shoe Care Cream oraz Shoe Care Spray.

http://www.aku.it/en/product/catalogo_en/accessories/care-and-maintenance?resetFilters

AKU_SPRAY

Bazują one na naturalnych komponentach, są łatwe w aplikacji oraz – przede wszystkim – idealnie dbają o skórzane i tekstylne elementy obuwia, nie zmieniając ich wysokiej jakości.

O marce:

Włoska firma AKU to przeszło 30 lat doświadczenia na rynku obuwia outdoorowego. Jako pierwsi wprowadzili innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. AKU to również synonim najwyższej jakości. Buty produkowane są wyłącznie w Europie i wykańczane ręcznie przez najlepszych specjalistów. Każdej parze przypisany jest indywidualny kod, pozwalający zidentyfikować szewca. Dystrybucja w Polsce: Raven S. J., Kraków, www.ravenoutdoor.com.

Translate »