Kross Racing Team na prowadzeniu w Cyprus Sunshine Epic! Cink i Wawak najlepsi na drugim etapie

Kross Racing Team na prowadzeniu w Cyprus Sunshine Epic! Cink i Wawak najlepsi na drugim etapie

Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak wygrali drugi etap wyścigu Cyprus Sunshine Epic w kolarstwie górskim. Dzięki zwycięstwu, zawodnicy Kross Racing Team objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Podopieczni Kornela Osickiego z nawiązką odrobili straty po pierwszym etapie, który ukończyli na 2. pozycji. Po „czasówce”, przyszedł czas na zmagania w wyścigu XCP na dystansie niemal 60 km. Cink oraz Wawak tracili przed nim 12 sekund do liderów – Specialized Racing. Reprezentanci polskiego teamu spisali się znakomicie, indywidualnie zajmując odpowiednio 1. oraz 3. miejsce. Czech na ostatnim podjeździe przeprowadził skuteczny atak, wypracowując prawie minutę przewagi nad grupą pościgową.

Za nami udany etap, który został niemal perfekcyjnie rozegrany pod względem taktycznym. W sobotę czeka nas kolejny, bardzo wymagający etap. Celem jest utrzymanie wypracowanej przewagi, umiejętne zarządzanie siłami, aby podczas finałowego wyścigu nie tylko wygrać, ale przede wszystkim triumfować w klasyfikacji generalnej – powiedział Kornel Osicki, manager Kross Racing Team oraz trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Praca zespołowa przyniosła efekty. Przed nami jeszcze dwa etapy do końca rywalizacji, ale jesteśmy gotowi do walki. Na trasie jechało nam się z Ondrejem bardzo dobrze. Przed startem założyliśmy sobie konkretny plan taktyczny, który sprawdził się niemal w 100% – dodał Bartłomiej Wawak, zawodnik Kross Racing Team.

Wygrana pozwoliła reprezentantom Kross Racing Team objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Przed sobotnią rywalizacją na 63 km, przewaga Cinka i Wawaka nad drugim zespołem – Specialized Racing – wynosi 2 min. i 10 sekund. Na 3. pozycji plasuje się ekipa CST PostNL Bagfang Racing Team ze stratą 2 min. i 43 sekund do liderów.

Translate »