Kross Racing Team zawiesza wszystkie starty do 6 kwietnia

Kross Racing Team zawiesza wszystkie starty do 6 kwietnia

Polska grupa kolarstwa górskiego, Kross Racing Team reaguje na zagrożenie koronawirusem i zawiesza starty w zawodach do 6 kwietnia br. Decyzja jest podyktowana odpowiedzialnością za zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich członków zespołu.

Reagując na obecne wydarzenia i przede wszystkim mając na uwadze zdrowie zawodników oraz obsługi podjąłem decyzję o zawieszeniu startów drużyny Kross Racing Team. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, skomplikowana i ciężko przewidzieć, co przyniosą kolejne dni. Na tę chwilę wstrzymuję wszystkie wyjazdy naszego zespołu na zawody w kolarstwie górskim. Jest to decyzja trudna, ale konieczna, ponieważ nie mogę pozwolić na narażanie zdrowia członków ekipy i czekać na ewentualne kroki, jakie podejmie UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska). Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest anulowanie wyścigów z kalendarza UCI na całym świecie, dopóki zagrożenie koronawirusem nie minie – oświadczył Kornel Osicki, manager Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Kross Racing Team bacznie przygląda się sytuacji związanej z koronawirusem i w późniejszym czasie będzie informować o kolejnych decyzjach.

Barwy polskiego zespołu w sezonie 2020 reprezentują Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak, Ondrej Cink i Sergio Mantecon.

Translate »