Kurtka FuseForm™ Brigandine 3L zdobywa Red Dot Design Award 2015

Kurtka FuseForm™ Brigandine 3L zdobywa Red Dot Design Award 2015

Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów często nazywana jest nawet „Oscarem designu”.

CNX7_A8M_FW15_0

„Od 60 lat, raz w roku w Essen, staramy się znaleźć to, co najlepsze w świecie wzornictwa przemysłowego. W tym roku mieliśmy rekordową liczbę blisko 5 000 zgłoszeń, co oznaczało ogromną ilość pracy dla członków jury, którzy dokładnie oceniają każdy z projektów. Zdobywcy Red Dot Award 2015 w kategorii Product Design zaprezentowali niezwykłe osiągnięcia, dlatego w pełni zasługują na sukces w najważniejszym konkursie związanym z designem na świecie” – mówi prof. dr Peter Zec, założyciel i dyrektor zarządzający Red Dot Award.

38 – osobowe jury nagrodziło m.in. kurtkę The North Face FuseForm™ Brigandine 3L. Przy jej produkcji wykorzystywana jest opracowana przez markę technologia FuseForm™, która pozwala na zmianę charakterystyki materiału w różnych miejscach. Oznacza to, że w ramach jednego kawałka stworzyć można miejsca wzmocnione niezwykle wytrzymałym nylonem Cordura® i takie wykonane z bardziej rozciągliwych włókien. Dzięki temu zmniejsza się liczba szwów i ilość taśmy potrzebnej do uszczelnienia połączeń, a co za tym idzie produkty są lżejsze. Jednocześnie mają one lepsze właściwości związane z odprowadzeniem pary wodnej powstającej w czasie wysiłku fizycznego, co jest jedną z najbardziej pożądanych cech odzieży outdoorowej.

To kolejna nagroda dla produktu The North Face wykorzystującego technologię Fuse-Form™. Kurtka Originator zdobyła branżową OutDoor INDUSTRY AWARD przyznawaną w czasie Outdoor Show we Friedrichshafen, a Brigandine z kolekcji Jesień / Zima 2014 została uznana za najlepszy produkt w kategorii Outer Layer 3L na ISPO 2014.

PD2015_RD_cmyk

W związku z dołączeniem do prestiżowego grona produktów nagrodzonych Red Dot Design Award kurtka FuseForm™ Brigandine 3L będzie prezentowana w ramach stałej wystawy w Red Dot Design Museum w Essen.
Więcej informacji na temat nowej technologii znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu

Źródło: Informacja prasowa

Translate »