MacTronic Sniper Dual Lens – niewielkie rozmiary, potężne światło

MacTronic Sniper Dual Lens – niewielkie rozmiary, potężne światło

Jesień i zima to czas, w którym latarki przydają się bardziej niż kiedykolwiek, dlatego warto w tym czasie mieć w kieszeni, plecaku czy torebce jakieś źródło światła. Ważne, by taka latarka nie zajmowała zbyt wiele miejsca, była odporna na uszkodzenie i zalanie i generowało możliwie mocno światło – wszystkie te kryteria z powodzeniem spełnia najnowszy produkt polskiej firmy MacTronic, czyli model Sniper DL.

 SniperDL_3

Najnowsza wersja cenionego przez użytkowników modelu Sniper wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnej, ultra jasnej diody CREE XR-E R3 LED, generującej światło o jasności sięgającej 500 lumenów. Co więcej, w latarce przeprojektowano głowicę – wyposażono ją w system dwóch soczewek, gwarantujący lepsze skupienie światła (a w efekcie – większy zasięg) oraz płynniej działającą regulację skupienia (fokus).

 SniperDL_2

Warto dodać, że latarka pozostała przy tym niewielkim, bardzo poręcznym urządzeniem – waży niewiele ponad 100 gram i mierzy 115 x 36/27,5 mm (średnica głowicy w najgrubszym miejscu/ średnia korpusu). Jej obudowa wykonana jest z odpornego na wszelkie uszkodzenia aluminium lotniczego; model Sniper Dual Lens jest też wodo- i pyłoodporny (klasa ochrony IP65).

Urządzenie jest zasilane popularnymi, dostępnymi praktycznie wszędzie bateriami lub akumulatorami AAA (trzema) – taki zestaw starcza na ok. 4 h pracy w trybie 100%, 8 h – w trybie 50% i 24 h pracy w trybie 10%. Dostępne są również tryby SOS i strobo (w obu latarka może pracować ok. 8 h).

 SniperDL_1

Warto dodać, że MacTronic Sniper Dual Lens jest modelem z rozwijanej od lat przez MacTronic serii MX – sprzęt z tej rodziny projektowany jest z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, m.in. służbach mundurowych, pracownikach ochrony myśliwych, turystach (czyli wszystkich, którzy potrzebują niezawodnego, potężnego źródła światła).

Latarka sprzedawana jest w eleganckim etui, dzięki któremu doskonale nadaje się np. na prezent. Cenę modelu Sniper Dual Lens ustalono na 149 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »