Mactronic Walle II – tylna lampa rowerowa zapewniająca widoczność z… 1 km

Mactronic Walle II – tylna lampa rowerowa zapewniająca widoczność z… 1 km

Polska firma Mactronic zaprezentowała odświeżoną wersję jednego ze swoich najbardziej cenionych produktów – tylnej lampy rowerowej Walle. Model Walle II charakteryzuje się nowym, delikatniejszym kształtem oraz odświeżoną konstrukcją głowicy, dzięki której światło lampy jest widoczne nawet z odległości 1 kilometra.

Mactronic_logo

Najnowszy produkt Mactronic pojawia się na rynku w idealnym momencie – tuż przed okresem jesiennym, gdy noce coraz dłuższe, a zmierzch nastaje coraz szybciej.
Mocną stroną nowej lampy jest odświeżone wzornictwo – Walle II jest delikatniejsza w wyglądzie i nowocześniejsza. Subtelniejszy kształt ma też przycisk włączający (nie jest już czarny i tak masywny). Dzięki tym zewnętrznym zmianom lampka stała się opływowa w kształcie i jeszcze bardziej przyciąga uwagę swym wyglądem.
Ale nowe wzornictwo to nie wszystko – najważniejszą zaletą Walle II jest fakt, iż zapewnia ona rowerzyście doskonałą widoczność na ulicach, drogach rowerowych i w terenie. Testy przeprowadzone przez producenta wykazały, że lampę widać z odległości 1 kilometra. Oznacza to, że światło zobaczą osoby znajdujące się 9,5 długości boisk piłkarskich za rowerem – dla kierowcy jest to wystarczający dystans aby kilkakrotnie przygotować się do ominięcia rowerzysty na drodze.

Mactronic_walle IIa
W modelu Walle II zastosowano dwie diody 0,2 W oraz dwie soczewki rozpraszające – pozwoliło to zarówno na zredukowanie zużycia energii, ale też na uzyskanie snopu światła który nie oślepia osób jadących za posiadaczem nowej lampy Mactronic. Lampa jest zasilana dwiema bateriami AAA, a maksymalny czas świecenia wynosi do 70 godzin (czyli ponad 2x dłużej niż w przypadku starego modelu).
Nowa lampka montowana jest wertykalnie co powoduje, że światło wychodzące z lampy jest zawężone w pionie, a szerokie w poziomie. Walle II idealnie nadaje się do jazdy w terenie w każdych warunkach atmosferycznych (lampa jest bryzgoszczelna – co z pewnością może okazać się przydatne jesienią).

Mactronic_walle II_2a
Warto dodać, że lampa Walle II uzyskała certyfikaty dopuszczające ją do sprzedaży we Francji, Niemczech oraz Danii (spełnienie rygorystycznych wymogów technicznych obowiązujących na tych rynkach świadczy o najwyższej jakości nowego produktu Mactronic).
Ceną lampy Mactronic Walle II ustalono na ok. 54 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »