Merrell Capra Venture MID GORE-TEX® SURROUND, czyli komfort i ochrona stopy na najwyższym poziomie

Merrell Capra Venture MID GORE-TEX® SURROUND, czyli komfort i ochrona stopy na najwyższym poziomie

Wraz ze wzrostem popularności wycieczek górskich, wzrasta również wiedza dotycząca tego jaki sprzęt oraz ekwipunek należy zabrać ze sobą na szlak. Chcąc dotrzymać kroku najbardziej wymagającym użytkownikom, Merrell stworzył buty Capra Venture MID GORE-TEX® SURROUND®. Wyposażone w technologię GORE-TEX® SURROUND® doskonale sprawdzą się podczas najbardziej wymagających wypraw.

Wędrówki po górach zyskują coraz większą popularność wśród miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Choć odsetek osób, które na wyprawy po szlakach wybierają się w sandałach bądź trampkach wciąż jest wysoki, z roku na rok przybywa tzw. świadomych turystów, którzy do każdej wycieczki wcześniej się przygotowują i wybierają odpowiedni ekwipunek. Nie bez powodu wielu z nich poszukiwania zaczyna od wyboru obuwia. To właśnie buty w największym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo oraz komfort na szlaku.

merrell_j35679_capra-venture-mid-gore-texr-surroundr

Chcąc sprostać potrzebom coraz bardziej wymagających użytkowników producenci obuwia prześcigają się w stosowaniu zaawansowanych technologii i materiałów. Praktycznie standardem jest wyposażenie butów do hikkingu w pewnego rodzaju membranę lub tkaninę, która ochroni stopę przed przemoczeniem i wiatrem. Najbardziej zaawansowanym, dostępnym na rynku, materiałem na rynku jest Gore-Tex®. Dzięki swojej unikalnej budowie pozwala on swobodnie oddychać skórze, jednocześnie doskonale zabezpieczając stopę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do niedawna, Gore-Tex® stosowany był jedynie w cholewce, która zapewniała stopie oddychalność. Jednak kilka lat temu pojawiła się nowa wersja membrany – Gore-Tex® Surround®. Jej konstrukcja składa się z wewnętrznej skarpety, wkładki z poliamidu lub poliestru o budowie siateczki oraz dostosowanej do niej cholewki, która tuż nad podeszwą posiada specjalne kanaliki, pozwalające na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że nawet podczas intensywnego wysiłku wilgoć i nadmiar ciepła zostaną odprowadzone z wnętrza buta, a stopa pozostanie sucha na dłużej.

merrell_j35679_capra-venture-mid-gore-tex-surround-_899pln_small

Technologia znalazła swoje zastosowanie również w tegorocznej ofercie marki Merrell, w zimowym modelu Capra Venture MID GORE-TEX® Surround® z linii Speed Hiking. Cholewka butów została wykonana z zamszu z siateczką. Zastosowana membrana GORE-TEX® SURROUND® zapewnia komfort cieplny 360 stopni wkoło stopy, nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego, natomiast technologia M-Select™ FIT.ECO zapobiega powstawaniu bakterii powodujących brzydki zapach.

Aby zabezpieczyć stopę przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza buta, język został wyposażony w specjalne wstawki. Komfort na nierównym podłożu podczas szybkiego marszu zapewnią: formowana pod ciśnieniem wkładka EVA z podeszwą środkowa UniFly i wkładką TrailProtect™.

Dodatkową amortyzację na skalistym szlaku zagwarantuje opatentowana przez markę technologia z poduszką powietrzną w podeszwie środkowej – Merrell Air Cushion, a stabilizację na śliskim podłożu – niezawodna podeszwa zewnętrzna M-Select™ MegaGrip.

Translate »