Mistrzostwa Polski Cross Monster w Białce Tatrzańskiej

Mistrzostwa Polski Cross Monster w Białce Tatrzańskiej

Kiedy:
13 sierpnia 2016, start: 11:30
Gdzie:
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Eksplozja Kolorów 2015 (568)
Mistrzostwa Polski Cross Monster, które odbędą się w Białce Tatrzańskiej 13 sierpnia 2016 roku to jedne z najbardziej widowiskowych zawodów tego lata. Miłośnicy mocnych wrażeń zmierzą się z trasami, które będą sprawdzianem kondycji, odwagi i charakteru zawodników. Cross Monster już po raz trzeci zagości w kalendarzu letnich imprez, stanowiąc szczególną atrakcję dla miłośników mocnych wrażeń i podhalańskich krajobrazów.

Eksplozja Kolorów 2015 (348)
Monsterroller to wersja hulajnogi, która przystosowana jest do ekstremalnej jazdy w zróżnicowanym, górskim terenie. Choć wygląda niepozornie, dla wielu jest towarzyszem i źródłem adrenaliny na narciarskich stokach w okresie letnim. Pasjonaci tego nietypowego sportu spotykają się w ośrodku Kotelnica Białczańska, by uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Cross Monster. To unikatowe wydarzenie, które każdego roku przyciąga do Białki grono miłośników szalonych zjazdów.

72
Rozgrywane na podhalańskich stokach mistrzostwa, to seria ekstremalnych zjazdów stromymi zboczami Kotelnicy. Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się sprawnością, koordynacją, i refleksem podczas dwóch konkurencji– drużynowym „Monster Slalomie” oraz indywidualnym „Zjeździe na Krechę”. Licząca 1300 metrów trasa rozpoczyna się na samym szczycie, a kończy w sercu Białki Tatrzańskiej – przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej obok Hotelu Bania. Tam też odbędzie się kulminacyjny punkt imprezy – przez całe popołudnie uczestnicy celebrować będą ten dzień w duchu święta Holi. W radosnej i pełnej życzliwości atmosferze obrzucać się będą woreczkami wypełnionymi barwnym pyłem.
34
Podczas trwania Cross Monster, czynna będzie także strefa gastronomiczna, w której przygotowane do degustacji będą tradycyjne podhalańskie potrawy.
Impreza zorganizowana jest z myślą zarówno o doświadczonych zawodnikach, jak i odważnych amatorach, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej nietypowej dyscyplinie. Zgodnie z ideą programu Regatta RUSZ SIĘ! organizatorzy starają się poprzez ten nowy sport zachęcać do podejmowania aktywności w czasie wolnym, bez względu na dotychczasowy styl życia. Dodatkową mobilizacją do udziału w zawodach, będą atrakcyjne nagrody, które otrzymają wszyscy zawodnicy startujący w zawodach, bez względu na uzyskany wynik. Wśród nich znajduje się między innymi sprzęt sportowy oraz vouchery na zakupy w sklepach Regatta.

11
W programie przewidziano także dodatkowe atrakcje, m.in.: pokazy rowerowe i motocyklowe, maraton zumby w ramach stefy aktywności dla całej rodziny, a także koncert Kapeli Hanki Wójciak w iście góralskim charakterze.
Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.
Szczegóły imprezy na www.ruszsie.org oraz www.crossmonster.pl

Translate »