Możliwość darmowych testów obuwia Hoka One One podczas III Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego

Możliwość darmowych testów obuwia Hoka One One podczas III Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego

Hoka One One, producent innowacyjnych butów biegowych, oferuje możliwość darmowego przetestowania flagowych modeli ze swojej kolekcji. Testy odbędą się w dniach 10 – 17 czerwca podczas III Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego, którego producent jest głównym sponsorem branżowym. Łącznie na miłośników biegania czeka set złożony z 39 par obuwia. Znajdą się w nim kluczowe modele w różnych rozmiarach i kolorach, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zapisy startują od soboty 10.06 na stoisku Hoki, zlokalizowanym na Orliku w Cisnej – głównej bazie bieszczadzkiego festiwalu.

 

W ramach setu dostępną będą flagowe, wielokrotnie nagradzane modele trailowe, takie jak Speedgoat, Challenger ATR w wersjach 2 i 3 czy Mafate Speed 1 oraz 2. Ponadto przetestować będzie można model Clifton w wersjach 2 i 3 – najpopularniejszy i najchętniej kupowany miejski but z kolekcji Hoki. Zasady wypożyczania butów dostępne są w Regulaminie oraz w namiocie producenta na Orliku w Cisnej.

Co więcej, dzięki współpracy z siecią Sklep Biegowy, i należącą do niej siecią Sklep Biegacza, producent przygotował możliwość zakupu najnowszych wersji wybranych modeli, na czele z wymienionymi powyżej. Wynoszący 15% rabat zrealizować będzie można zarówno na stoisku producenta w czasie Festiwalu, jak w stacjonarnych sklepach obu sieci, gdzie promocja obowiązywać będzie do końca czerwca.

 

Na czym polega niekonwencjonalność butów Hoka One One? Wyróżniają się one grubą i szeroką podeszwą, w której warstwa amortyzującej pianki jest średnio 2,5-raza grubsza niż w typowych butach biegowych. Jednocześnie stopa osadzona jest na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu. Geometria buta i łódkowaty kształt podeszwy zapewniają dobre przetoczenie stopy i wymuszają lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie, przez co biegacz unika kontuzji spowodowanych niewłaściwą techniką biegu.

O producencie

HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. Swoją popularność zawdzięczają nietypowej budowie, związanej z zastosowaniem niezwykle grubej i wysokiej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień ich amortyzacji.  Brand powstał we Francji w 2009 roku i szybko zdobył uznanie wśród specjalistów i biegaczy – amatorów. Spowodowało to jego przejęcie przez amerykański koncern Deckers Outdoor Corporation, właściciela m.in. Tevy. Do Polski Hoka One zawitała wiosną 2016 roku, i od tego czasu sukcesywnie pojawia się w kolejnych specjalistycznych sklepach dla biegaczy.

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu.

Translate »