Na każdą pogodę: nowy Nike Lunarepic Flyknit Shield

Na każdą pogodę: nowy Nike Lunarepic Flyknit Shield

Kiedy ponad dwa lata temu zespół Nike rozpoczynał pracę nad modelem Nike LunarEpic Flyknit, jego celem było stworzenie idealnie dopasowanego buta biegowego, którego praktycznie nie czuć na stopie. Dodatkowo, miał on zapewnić poczucie niezwykle płynnego biegu.

03-nike_lunarepic_flyknit_shield

Nike LunarEpic Flyknit Shield łączy w sobie wszystkie te zalety, z technologią Shield, dzięki której model sprawdzi się niezależnie od pogody. Konstrukcja zapewnia sportowcom pewny i łatwy bieg nawet w kapryśnych warunkach atmosferycznych, typowych dla okresu jesienno-zimowego. Jednoczęściowa cholewka w technologii Flyknit została wykonana z włókien z termoplastycznego poliuretanu, które pokryto trwałą i wodoodporną powłoką w technologii DWR (Durable Water Repellent). Dodatkowo nieprzemakalna skarpeta wewnętrzna zapewnia suchość oraz ochronę przed chłodem. Laserowo nacinany bieżnik, o wzorze zainspirowanym oponami samochodowymi, został wyżłobiony tak, aby zwiększyć powierzchnię podeszwy, chronić przed wodą i maksymalizować przyczepność. Co więcej, otaczający kostkę kołnierz cholewki gwarantuje stabilizację stopy i anatomiczne dopasowanie, pozwalając na jej naturalny ruch od kostki aż po podeszwę.

04-nike_lunarepic_flyknit_shield

Projektanci Nike zbadali niezliczone geometryczne kształty bieżnika, które zostały przetestowane w najcięższych zimowych warunkach. Biegacze sprawdzali je na zaśnieżonych i zabłoconych szlakach Gór Skalistych w stanie Kolorado, a dodatkowo ‒ wczesną wiosną ‒ na topniejącym śniegu, kiedy ważna jest przyczepność i wodoodporność. Ostatecznie znaleźli rozwiązanie, które zapewniło przyczepność na różnych nawierzchniach i odprowadzanie wody spod buta przy każdym kroku. Precyzyjny wzór bieżnika, który wykonano laserem w podeszwie z pianki IU, zapewnia płynne przejście z pięty na palce i efektywne oddawanie energii podczas uderzenia o podłoże.

01-nike_lunarepic_flyknit_shield_damski

02-nike_lunarepic_flyknit_shield_meskie

Model Nike LunarEpic Flyknit Shield będzie dostępny na nike.com oraz u sprzedawców detalicznych od 3 listopada.

Translate »