Najlepsza kurtka na arktyczne mrozy

Najlepsza kurtka na arktyczne mrozy

Po upalnym i długim lecie meteorolodzy zapowiadają wyjątkowo śnieżną i mroźną zimę. Przed nadchodzącym ochłodzeniem warto rozważyć odświeżenie zimowej garderoby. Kurtka, która ochroni przed mrozem i wiatrem zapewni nam komfort działania na świeżym powietrzu nawet przez długie godziny. Z myślą o ekstremalnych warunkach pogodowych zaprojektowana została Expedition Down Parka No. 1, która charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami izolacyjnymi. Nowy model z kolekcji Numbers nie uznaje kompromisów!

F81839-030_0

Produkcja wysokich lotów

Marka Fjällräven od ponad 40 lat tworzy produkty z wykorzystaniem naturalnego wypełnienia. Na całym świecie słynie z tego, że wykorzystuje wyłącznie puch najwyższej jakości, pozyskiwany z zachowaniem wszelkich standardów etycznych. W uznaniu praktyk wykorzystywania tego rodzaju wypełnienia w 2010 roku firma otrzymała wyróżnienie organizacji Animal Welfare Sweden, która dba o przestrzeganie praw zwierząt. Firma Fjällräven rozpoczęła opracowywanie restrykcyjnych procesów i wytycznych w zakresie wykorzystania puchu już w 2009 roku. Obecnie może pochwalić się jednym z najbardziej przejrzystych łańcuchów produkcyjnych w przemyśle turystycznym.

F81839-633_2

Sprężystość/CUIN

Wysokiej jakości produkty puchowe podlegają ocenie pod kątem swojej sprężystości. Wartość ta wskazuje, jaką część cala sześciennego zajmuje jedna uncja (27,3g) puchu. Nazywana jest ona CUIN – cubic inch per ounce, czyli cal sześcienny na uncję lub właśnie sprężystością. Im wyższa jest ta wartość, tym lepsza termoizolacja. Kurtka puchowa z wyższą sprężystością waży mniej, a po złożeniu zajmuje mniej miejsca w bagażu. Sprężystość 400-450 oceniana jest jako przeciętna, 500-550 – jako dobra, 550-750 – jako bardzo dobra, a 750+ – doskonała. Sprężystość Expedition Down Parka No. 1 została oceniona na 800 CUIN, co sprawia, że ma wyjątkowo wysokie parametry izolacyjne.

F81839-633_6

Wytrzymały materiał G-1000 Eco

Puch jest uznawany za najlepszy materiał izolacyjny, lecz jego największą wadą jest niska odporność na wilgoć. Projektanci Fjällräven poszli o krok dalej i połączyli puchowe wypełnienie z materiałem o wyjątkowo wysokich właściwościach wiatro- i wodoodpornych. G-1000 Eco to trwała, dopasowująca się tkanina, która nadaje się do użytku podczas najbardziej wymagających aktywności na świeżym powietrzu w mroźne, zimowe dni. Gęsty splot, składa się w 65% z poliestru pozyskanego z recyklingu i w 35% z bawełny organicznej pochodzi z certyfikowanej uprawy. Dodatkowym atutem jest możliwość wzmocnienia tkaniny pszczelim woskiem Greenland, który pozwala na samodzielne dostosowanie stopnia impregnacji do warunków w jakich się znajdujemy.  Woskowanie jest wyjątkowo proste i może je wykonać w warunkach domowych.

W lutym 2015 kurtka zdobyła tytuł Gold Winner w prestiżowym konkursie ISPO Awards podczas największych na świecie targów branży outdoorowych ISPO.

Translate »