Niech żyje koszula trekkingowa

Niech żyje koszula trekkingowa

Koszula to najprawdopodobniej najbardziej niedoceniany element odzieży noszonej przez miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Jedynie kilka innych ubrań ma ten sam potencjał w zakresie wszechstronności i funkcjonalności, przy jednoczesnym zachowaniu pakownego formatu. Koszulę można nosić jako warstwę podstawową, pośrednią, a nawet jako lekkie okrycie wierzchnie. Można pozostawić ją odpiętą lub zapiąć po szyję, w zależności od warunków pogodowych, dodatkowo można podwijać w niej rękawy. Marka Fjällräven oferuje koszule trekkingowe wyposażone w specjalistyczne funkcje, jak również do zwykłego użytkowania w terenie oraz takie do noszenia na co dzień. Wszystkie modele wykonane zostały z tkanin, które są w stanie wytrzymać intensywną eksploatację i wielokrotne pranie, a w dodatku są wyjątkowo wygodne w noszeniu. Poznaj detale, które sprawią, że pokochasz koszule trekkingowe i staną się one towarzyszem wszystkich wędrówek.

Collage_Fotor3

Wygodny krój

Koszule Fjällräven dostępne są w trzech różnych krojach:

  • Comfort fit o luźnym kroju
  • Regular fit o klasycznym kroju
  • Slim fit o bardziej dopasowanym kroju

Wzmocnione szwy

Koszule zostały zaprojektowane tak, aby były w stanie wytrzymać intensywne użytkowanie. Niektóre modele zostały opatrzone podwójnymi i potrójnymi szwami z boku i w kieszeniach. Na szwy jednej koszuli zużywa się ponad 160 metrów nici.

G-1000

Wiele modeli zostało uszytych z wytrzymałej tkaniny G-1000. Zapewnia ona ochronę przed wiatrem i deszczem oraz posiada właściwości oddychające, jak również chroni przed ukąszeniami owadów.

Wentylacja

Niektóre koszule trekkingowe opatrzone są otworami wentylacyjnymi z siateczkową tkaniną na karku oraz po bokach. Zapewniają one przyjemną cyrkulację powietrza, nie pozwalając na przedostanie się do wnętrza owadów. Inne modele posiadają otwory wentylacyjne pod pachami.

Wzmocnienia

Okolice ramion, wewnętrzna strona kołnierzyka i mankietów narażone są na większe zużycie, dlatego też te miejsca wzmacniają wytrzymałe tkaniny.

Collage_Fotor5

Praktyczne kieszenie

Specjalnie zaprojektowane i rozmieszczone kieszenie pozwalają na przechowywanie kremu przeciwsłonecznego, kompasu, biletów i innych przedmiotów, które mogą być potrzebne w zasięgu ręki. Niektóre kieszenie posiadają ukryte zakładki u dołu, co pozwala na zwiększenie ich objętości w razie potrzeby. Wybrane koszule podróżne zostały wyposażone w kieszonkę bezpieczeństwa ukrytą w szwie bocznym.

Przypinany kołnierzyk

Wiele modeli posiada przypinane kołnierzyki umożliwiające przytrzymanie ich końców na miejscu – funkcja ta jest zarówno stylowa, jak i praktyczna.

Wełna

Część koszul zostało wykonanych z mieszanki wełny z innymi włóknami. Wełna ma wyjątkowe właściwości odprowadzające wilgoć, a ponadto jest jednym z niewielu włókien, które zapewniają ciepło nawet po zawilgoceniu.

Guziki przy mankietach

Koszule z długim rękawem posiadają niewielkie paseczki z dziurką na guzik. Za ich pomocą można przypiąć podwinięte rękawy do guzików znajdujących się po ich zewnętrznej stronie. Taka funkcja jest wyjątkowo prosta i niezawodna.

Dziurki na guziki

Fjällräven zadbał o najmniejsze szczegóły – dolne dziurki na guziki zostały umieszczone poziomo, a nie pionowo. Ten szczegół utrzymuje przód koszuli na swoim miejscu i zapewnia jej lepsze ułożenie.

Zakładki i kliny

Wiele modeli ma pod pachami wszyte kliny, które zapewniają dodatkową swobodę ruchów. Inne natomiast posiadają zakładki na plecach.

Wydłużony krój

Koszule trekkingowe zostały zaprojektowane do noszenia na zewnątrz spodni, aby zapewnić dopływ powietrza. Fjällräven oferuje również modele z wydłużonym krojem, które można wsunąć w spodnie.

Translate »