Odzież SmartWool, czyli dlaczego wełna latem

Odzież SmartWool, czyli dlaczego wełna latem

Od kilku już lat odzież z wełny merino zyskuje coraz większe grono zagorzałych fanów. Włókna do jej produkcji pozyskuje się od specjalnej odmiany owiec pochodzących z terenów o trudnych warunkach klimatycznych. Obecnie większość najlepszych jakościowo hodowli znajduje się w Australii, Nowej Zelandii i Argentynie. Najbardziej doceniają tę bielizną termoaktywną miłośnicy sportów zimowych. Chwalą jej właściwości grzewcze, a przede wszystkim to, że nawet zmoczona, np. potem, nadal grzeje. Ale również na sezon letni polecamy bluzeczki specjalizującej się w produkcji odzieży i skarpet z wełny merino marki SmartWool. W opinii wielu użytkowników wełna sprawdza się również w ciepłe dni.

Smartwool_odziez
Najważniejszą cechą odzieży z takich naturalnych włókien jest możliwość długiego użytkowania bez odczucia zapocenia, a za to z poczuciem komfortu, zarówno na ekstremalnych wyjazdach, czy podczas bardziej rekreacyjnych urlopów, jak i na co dzień.
W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, które usuwają wilgoć dopiero, gdy ta skondensuje się w ciecz, odzież SmartWool absorbuje i usuwa wilgoć jeszcze w jej stanie lotnym. W upalnych warunkach tworzy to swoistą mikro-klimatyzację tuż przy skórze, odprowadzając ciepło ciała na zewnątrz odzieży. Wełna doskonale sprawdza się w usuwaniu wilgoci, więc bakterie nie mają szans zagnieździć się w odzieży, dzięki czemu produkty SmartWool są odporne na nieprzyjemne zapachy. Zaletą jest także niska waga. Bluzeczki SmartWool są delikatne i przyjemne w dotyku. Dodajmy do tego ciekawy design i kolorystykę, a zyskamy odzież, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Smartwool_odziez_2

Podsumowanie zalet odzieży SmartWool:
– wykonana z naturalnej wełny;
– doskonała regulacja temperatury ciała;
– właściwości antyodorowe;
– nie przesiąka brzydkimi zapachami nawet po wielokrotnym praniu;
– niska waga;
– delikatny materiał;
– miękka, niedrażniąca, niegryząca;
– ciekawy design i kolorystykę;
– prezentuje się elegancko nawet, gdy cały dzień spędzamy aktywnie.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »