On-sight Enduro MTB Series 2017 – co czeka za zakrętem?

On-sight Enduro MTB Series 2017 – co czeka za zakrętem?

Wolność, adrenalina, jazda w nieznane, pokonywanie kolejnych barier – tak można podsumować cykl zawodów Kellys Enduro MTB Series, odbywających się w 2017, w ramach którego rywalizować będą ze sobą rowerzyści w nietypowej formule on-sight. Impreza wspierana jest przez markę odzieży sportowej Dare 2b, która przy projektowaniu modeli rowerowych ściśle współpracuje ze zwycięzcą Tour de France, Hiszpanem Oscarem Pereiro.

Rywalizacja na zawodach enduro w formacie on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy, jest swoistą przygodą. Nie wiadomo, co czeka za kolejnym zakrętem, dropem, jak rozłożyć siły, czy to już koniec OS-u, czy może jeszcze będzie podjazd, trawers? Jazda on-sight to również w pewnym stopniu wyrównanie szans dla wszystkich uczestników. Nie ma tu miejsca na patentowanie trasy czy próbne przejazdy trudnych odcinków.

Ściganie w ramach Kellys Enduro MTB Series 2017 rozpoczęło się 20 maja w Srebrnej Górze. 10-11 czerwca w Przesiece zamiast klasycznych zawodów odbędzie się zlot sympatyków enduro. Podczas tego dwudniowego wydarzenia możliwe będzie testowanie rowerów, uczestnictwo w wykładach i szkoleniach, a także wspólne poznawanie tamtejszych tras. Zlot to także integracja – nowe przyjaźnie, dyskusje, historie, anegdoty i dobra zabawa. Miesiąc później w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week cykl zawita do Szklarskiej Poręby. Zaraz po wakacjach natomiast organizatorzy zapraszają w Bieszczady do miejscowości Bystre w gminie Baligród. Miejscówka jest już znana sporej liczbie zawodników, którzy w minionym sezonie nie bali się wycieczki w te dzikie i nieodkryte dotychczas tereny. Zamknięcie sezonu zapowiada się z niemałym przytupem w legendarnym już na mapie enduro Mieroszowie. Ten niełatwy obszar rywalizacji dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń, a także ogromnej dawki adrenaliny.

Kellys Enduro MTB Series to jedyny w Polsce cykl enduro w formacie on-sight. Rozwija się bardzo dynamicznie zarówno w aspekcie jakości, jak i ilości imprez.

Harmonogram cyklu:

20 maja 2017 r., Srebrna Góra

10-11 czerwca 2017 r., Przesieka

9 lipca 2017 r., Szklarska Poręba

9 września 2017 r., Baligród

30 września 2017 r., Mieroszów

Zapraszamy do zapisów!

Strona wydarzenia: www.enduro-mtb.eu i https://www.facebook.com/KellysEnduroMTBseries/

Translate »