Polacy z 25 medalami na Uniwersjadzie

Polacy z 25 medalami na Uniwersjadzie

30 sierpnia zakończyła się w Tajpej, stolicy Tajwanu, 29. Letnia Uniwersjada – sportowa rywalizacja akademickich reprezentacji z całego świata. Polacy wywalczyli aż 25 medali.

Biało-czerwoni zaprezentowali się w 14 dyscyplinach, sukcesy odnosząc w lekkoatletyce, pływaniu, szermierce oraz taekwondo. Ostateczny wynik to siedem złotych, dziewięć srebrnych i dziewięć brązowych medali, co dało im 11. miejsce w klasyfikacji medalowej. Trzy pierwsze zajęły reprezentacje krajów azjatyckich: Japonia, Korea Południowa i Tajwan. Wśród krajów europejskich wyżej w klasyfikacji medalowej od Polaków była tylko Rosja, Ukraina i Włochy.

„Za minimum stawialiśmy sobie zdobycie dwunastu medali, co gwarantowało nam osiągnięcie pięciuset medali w historii występów w uniwersjadach. Zdobyliśmy 25 i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni” – podsumowuje Tomasz Szponder, szef polskiej misji uniwersjadowej w Tajpej.

Polacy świetnie zaprezentowali się nie tylko w dyscyplinach sportowych, ale także w odzieży przygotowanej dla nich przez markę Dare 2b, oferującej produkty dla zawodników różnych dyscyplin sportu. „To kolejna uniwersjadowa impreza, podczas której mogliśmy wspólnie cieszyć się z sukcesów. W odzieży Dare 2b Polacy występowali już na kilku wcześniejszych uniwersjadach, zarówno letnich, jak i zimowych” – mówi Maciej Makowski, CCE Marketing Manager w firmie Regatta – Polska Sp. z o.o., reprezentującej markę Dare 2b w Polsce.

Firma wspierała członków akademickiej reprezentacji Polski na Zimowej Uniwersjadzie w hiszpańskiej Grenadzie, słowackim Szczyrbskim Plesie i Ałmatach w Kazachstanie. Dare 2b była także partnerem polskiej reprezentacji podczas Letniej Uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej.

Przedstawiamy galerię zdjęć polskich sportowców w oficjalnej odzieży partnera reprezentacji – marki Dare 2b. Autorem zdjęć jest Paweł Skraba.

Translate »