Poznaj DJI Spark – najmniejszy i najinteligentniejszy dron w dystrybucji firmy Hama

Poznaj DJI Spark – najmniejszy i najinteligentniejszy dron w dystrybucji firmy Hama

Podczas Targów Electronics Show firma Hama pochwaliła się nowym produktem dystrybucyjnym – dronem DJI Spark. DJI Spark to najnowszy, najinteligentniejszy i najmniejszy dron z rodziny DJI. Dzięki swoim rozmiarom, można go mieć ze sobą zawsze i wszędzie oraz uchwyć każdą chwilę z zupełnie innej perspektywy. Dwuosiowy gimbal zapewnia stabilną pracę kamery Full HD i wysokiej jakości zdjęcia i filmy, a inteligentne tryby oraz czujniki omijania przeszkód pozwolą  bezpiecznie wlecieć tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe – wszystko to zamknięte w obudowie o rozmiarze twojego smartfona i wadze 300 g.

 

Nowe funkcje i możliwości

Spark posiada nowe, inteligentne tryby, które mogą zaskoczyć każdego użytkownika. Są to Quick Launch  pozwalający  na automatyczny start z ręki po rozpoznawaniu twarzy oraz Simple Control , czyli sterowanie przy użyciu gestów. Dodatkowo do urządzenia została stworzona dedykowana aplikacja DJI wyposażona w szybki edytor filmów i zdjęć, dzięki któremu w ciągu 30 sekund można podzielić się swoimi ujęciami z bliskimi. Spark posiada również inteligentne tryby nagrywania. Mamy więc do wyboru Quick Shot, czyli zestaw kinowych, automatycznych ujęć, które wykona dron. Rocket to nic innego jak lot do góry ze skierowaną kamerą pionowo w dół. Dronie  umożliwia odlot do tyłu bądź przodu, z kamerą zablokowaną na obiekcie, który został uprzednio wybrany. Z kolei Circle to tryb automatycznego lotu  po okręgu. Ciekawą opcją jest Active Track czyli automatyczne śledzenie i podążanie za obiektem. Za pomocą trybu TapFly możemy zaznaczyć miejsce, w które chcemy, aby poleciał nasz Spark. Ostatni, ciekawy tryb to Gesture. Za jego pomocą następuje przypisanie gestów do funkcji, np. ułożenie rąk na kształt aparatu sprawi, że Spark automatycznie wykona nam zdjęcie. Dzięki tym funkcjom, nie musimy  przejmować ujęciami, Spark zrobi to za nas.

 

Niepowtarzalne ujęcia i bezpieczeństwo

DJI Spark został wyposażony w kamerę z sensorem 1/2.3″. Nagrywa w jakości Full HD z prędkością 30 kl/s, a 12-megapikselowa matryca zapewnia dużą ilość szczegółów na zdjęciach. Dzięki 2-osiowemu, mechanicznemu gimbalowi, nagrany materiał będzie idealnie stabilny, nawet w najcięższych warunkach. Przysłona f/2.6 sprawi, że nasz obraz będzie jasny i ostry, a szerokokątny obiektyw (odpowiednik 25mm) uchwyci każdy moment naszej przygody.  W modelu Spark możemy odkryć również nowe tryby zdjęć: Pano, w którym Spark automatycznie robi Panoramę oraz Shallow Focus, który automatycznie dodaje blur do naszego obrazka, sprawiając, że nasza fotografia dostaje głębi ostrości, co czyni z niej profesjonalne ujęcie. Aby jeszcze bardziej zintensyfikować  przeżycia związane ze sterowaniem dronem warto dokupić również specjalnie dedykowane gogle, które posiadają w inteligentne funkcje, tryby ustawienia kamery, oraz umożliwiają doskonałą transmisję obrazu. Dzięki wbudowanemu panelowi sterującemu mamy w pełni kontrolę nad lotem. Spark mimo swoich małych rozmiarów dostarczy nam wielu emocji. 16 minut pracy na baterii, maksymalna prędkość 50 km/h oraz 2-kilometrowy zasięg (przy użyciu aparatury) pozwolą na doświadczenie niezwykłych chwil z dronem.  Możemy także liczyć na obejrzenie transmisji z kamery w jakości HD. Dzięki zastosowaniu dedykowanej aparatury uzyskujemy pełną kontrolę, dodatkowo będziemy mogli korzystać z podglądu obrazu w jakości 720p bezpośrednio na ekranie smartfona.  DJI Spark dzięki wbudowanym optycznym czujnikom, wykryje oraz ominie każdą przeszkodę . Czujnik pozycjonowania VPS, sprawi, że dron nie wyląduje w miejscu, w którym nie powinien np. woda, nierówny teren. Da nam znać, bezpiecznie unosząc się nad przeszkodą. Natomiast w trybie automatycznego powrotu, przednie czujniki ominą napotkane niebezpieczeństwo w drodze do lądowania.

Chiński dron DJI Spark od wielu miesięcy budzi zainteresowanie fascynatów tego typu urządzeń. Ze względu na swoje gabaryty może być postrzegany jako zabawka, ale w rzeczywistości to świetny sprzęt dla początkujących swoją przygodę z dronami. Dostępny jest w dwóch wersjach – z wyposażeniem (combo) oraz jako samodzielne urządzenie (standard), z różnymi kolorami obudowy do wyboru. Za pośrednictwem dystrybutora możemy zakupić go w dwóch odrębnych cenach – 2999 zł za wariant combo oraz 2099 zł za wariant standard. Więcej informacji na www.hama.pl

Translate »