Poznaj moc, potęgę oraz piękno gór polskich i słowackich –  zostań UltraJanosikiem

Poznaj moc, potęgę oraz piękno gór polskich i słowackich – zostań UltraJanosikiem

To jedyny taki ultramaraton górski w Polsce. Piękne krajobrazy, wymagająca trasa, ale i bardzo przystępne limity czasowe powodują, że jest to wręcz wymarzone miejsce na debiut dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem na dystansie ultra. W weekend 12–14 sierpnia 2016 roku Niedzica, położona w najbardziej malowniczym rejonie Polski, stanie się bazą ultramaratonu, jakiego jeszcze nie było.

Zawody UltraJanosik to dwie malownicze trasy, poprowadzone na terenie Spisza oraz polskich i słowackich Tatr. Na imprezę zaprasza marka Regatta, partner techniczny zawodów.

Spiska Pętla (ok. 50 km):

Trasa wyznaczona tylko i wyłącznie na terenie Polski, ze startem i metą w Niedzicy. Idealne zawody dla debiutujących na dystansie powyżej maratonu – zmierzą się oni z trudną trasą, ale w przepięknej oprawie polskich gór. Ci, którzy szukają ostrej rywalizacji w górskim okołomaratońskim wydaniu, też nie będą czuli się zawiedzeni. Atutem jest bardzo przystępny limit czasowy na dotarcie do mety (aż 12 h).

Długość: ok. 51 km;

Przewyższenia: + 1757 m, – 1757 m;

Liczba punktów odżywczych: 3;

Punkty UTMB: stare – 1 pkt, nowe – 3 pkt.

Pomsta Janosika (ok. 80 km):

Koronna konkurencja zawodów, czyli bieg dla górskich twardzieli z krwi i kości. Wszyscy, którzy poszukują wyzwań, tutaj znajdą ich aż nadto. Uczestnicy na własnej skórze poczują moc i potęgę gór polskich i słowackich. Niezapomniane widoki to chyba rzecz oczywista – będą niewątpliwie najlepszą nagrodą za wylany pot, a może nawet i łzy. Klimat biegnięcia bez tłumów turystów wśród pięknych „tatrzańskich gigantów” zapewniony! Trasa wytyczona na terenie Słowacji (pasmo ochronne PIENAP oraz TANAP) i Polski. Start: parking Kieżmarska Biała Woda, meta w Niedzicy.

Długość: ok. 73 km;

Przewyższenia: + 2767 m, – 2822 m;

Liczba punktów odżywczych: 5;

Punkty UTMB: stare – 3 pkt, nowe – 5 pkt.

Do udziału w imprezie zachęca filmik przygotowany przez organizatorów:

Partnerem technicznym biegu jest Regatta Great Outdoors, jedna z najpopularniejszych brytyjskich marek dla fanów outdooru. Impreza uzyskała wsparcie programu Regatta RUSZ SIĘ!, w który wpisują się imprezy popularyzujące wszelkiego rodzaju aktywności sportowe, ruchowe, turystyczne i inne odbywające się głównie na świeżym powietrzu.

Więcej informacji: www.ultrajanosik.pl oraz www.ruszsie.org

Translate »