Poznaliśmy laureatów IV edycji Chiruca Expedition!

Poznaliśmy laureatów IV edycji Chiruca Expedition!

Czwartego czerwca na profilu Chiruca-Outdoor zostały opublikowane wyniki IV edycji Chiruca Expedition! Dzięki temu poznaliśmy pięć zwycięskich wypraw, które teraz będą mogły spełnić swoje plany w nowych butach niezawodnej marki Chiruca!

Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca kontynuuje projekt CHIRUCA EXPEDITION.  Do tegorocznej, IV edycji zgłosiło się kilkanaście zróżnicowanych pomysłów. Widać było, że wiele osób bardzo chce już gdzieś wyruszyć po zastoju spowodowanym pandemią. Ostatecznie największą liczbę polubień i reakcji zdobył projekt Droga jest Życiem, a Życie jest Drogą, po burzliwej naradzie wybrano kolejne cztery wyprawy, które otrzymają wsparcie!

Wszystkich laureatów przedstawiamy poniżej wraz z ich własnymi opisami wypraw! 😊

Droga jest Życiem a Życie jest Drogą

Opis: Poznanie siebie, Drogi, ludzi. Francja/Hiszpania – Camino Norte. Informacja uzupełniająca dot. szlaku: „Szlak Camino del Norte nazywany bywa również Camino de la Costa lub Ruta de la Costa. Wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim przez cztery prowincje: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię i Galicję. Jest szlakiem bardziej wymagającym od innych szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na dosyć pagórkowate uwarunkowanie terenu oraz liczne odcinki biegnące po drogach asfaltowych. Trudy wędrówki rekompensują jednak piękne widoki z jednej strony na wody Zatoki Biskajskiej, a z drugiej na Góry Kantabryjskiej oraz możliwość kąpieli na odcinkach biegnących po plażach. Według różnych danych oraz wybranych wariantów długość szlaku waha się między 818,4 km a 1115 km.”

Norwegia w 9 dni

Opis: Chcemy zobaczyć najbardziej znane naturalne miejsca w Norwegii, zdobyć najwyższy szczyt kraju, obejrzeć piękne fiordy, lodowce i wodospady w ciągu niezwykle intensywnych 9 dni. Zaplanowaliśmy 110 km trekkingu i blisko 8 km podejść w górę. Zaczynamy lotem do Oslo. Z Oslo pojedziemy wejść na Kjeragbolten, oraz zobaczyć pobliski wodospad Manafossen. Następnego dnia udamy się na Preikestolen, potem przejedziemy drogą sceniczną Ryfylke. Kolejnego dnia idziemy na Język Trolla. Dalej w planach jest lodowiec Hardangerjokulen i wodospad Voringsfossen. Nie ma tu miejsca na odpoczynek. Kolejnym punktem programu jest Roygrind, zobaczyć z góry Aurlandsfjorden. W kolejnych dwóch dniach mamy zamiar zdobyć Galdhoppingen – najwyższy szczyt Norwegii, oraz zaliczyć trekking na Bessegen, ze spektakularnym widokiem na jeziora. Liczymy, że uda się zobaczyć Norwegię w tym roku bez tłumów ludzi.

Romanka Challenge

Opis: Nasza wyprawa, a właściwie 12 wycieczek to okazja, by jeszcze lepiej poznać Beskid Żywiecki. Chcemy też pokazać, że nie trzeba jechać daleko, by zaspokoić potrzebę podróżowania. I jeszcze góra, Romanka. Naszym zdaniem piękna, choć niedoceniana. Nie ma stąd widoków, krokusy kwitną na halach, ale na szczyt prowadzi kilka różnorodnych tras. Nasz pomysł zrodził się spontanicznie. 1 stycznia pojechaliśmy w góry, właśnie na Romankę. I postanowiliśmy, że przyjdziemy tu w 2021 roku 12 razy. Czyli raz w miesiącu. Możemy i nawet chcemy więcej, ale raz w miesiącu to nasze wyzwanie. Za każdym razem organizujemy trochę inną wycieczkę. Różne miejsca startu, różne szczyty po drodze, ale Romanka musi być! Za nami 4 miesiące i 4 wspólne wejścia. Plus dwa dodatkowe Joanny. Oczywiście, na szczycie nasze zdjęcie i zdjęcie Romanki np. z Hali Pawlusiej. Efektem tego całorocznego wyzwania będzie możliwość zobaczenia jak ta piękna góra prezentuje się w kolejnych miesiącach, porach roku i przy różnej pogodzie. A 2021 rok planujemy pożegnać na Romance.

W poszukiwaniu Arki

Opis: Moją wielką pasją są góry i podróże. Lubię marzyć, planować i wiedzieć w którym miejscu w swoich planach jestem, stąd moja słabość do górskich koron. Kilka lat temu zainteresował mnie temat wybitności szczytów i szukając informacji na ten temat trafiłem początkowo na dość szczątkowe wiadomości. Szukając dalej znajdowałem coraz to nowe informacje i tak powstał pomysł na zdobycie trzydziestu najwybitniejszych szczytów w Europie. Czas pandemii, sprawił że trochę więcej czasu spędzałem przy komputerze przeglądając informacje o górach i dalekich krainach do których dostęp był/jest ograniczony. Z tej tęsknoty i chęci przygody na całe życie zrodził się pomysł zdobywania najwybitniejszych szczytów na Ziemi. Tak powstała najbardziej Gumisiowa Korona Gór czyli 49 najwybitniejszych szczytów na Ziemi. W czasach gdy niemal codziennością stały się kolejne nowe rekordy w popularnych górach jakimi są Alpy, Himalaje czy nasze Tatry, odkrywanie części najwybitniejszych szczytów Ziemi nadal jest pionierską aktywnością. Jednym z korony najwybitniejszych szczytów na Ziemi jest Ararat, masyw wulkaniczny liczący 5137 m n.p.m. i wybitności 3611 m, co daje mu 48 miejsce na liście. Ararat jest biblijnym miejscem zatrzymania się Arki Noego. Jest również najwyższym szczytem Turcji. Wyjazd planuję między czerwcem a wrześniem, czas trwania wyprawy to 7 dni, w tym lot i powrót z Turcji. Szczegóły eskapady Gumiś na tropie Arki (i innych zaplanowanych na ten rok i kolejne) znajdziecie na mojej stronie www.gumisiowakoronagor.pl oraz Instagramowym profilu: gumisiowa_korona_gor Na co dzień pracuję jako psycholog i trener, prowadzę firmę szkoleniowo-doradczą i gabinet psychoterapeutyczny w Lublinie.

Wyprawa dookoła Europy śladami Bronisława Piłsudskiego

Opis: Moja wyprawa ma za zadanie odnalezienie dzisiejszych adresów miejsc w których mój stryjeczny-pradziadek, Bronisław Piłsudski, przebywał i pokazanie jak po ponad 100 latach od jego śmierci zmienił się świat. Bronisław Piłsudski był zesłańcem-etnografem na Dalekim Wschodzie Rosji (wyspie Sachalin) oraz Północnej Japonii (Hokkaido). Po powrocie do Europy zajął się badaniami kultury Podhala potem zaś jeździł po Europie w poszukiwaniu pracy, a jego życie zakończyło się w wodach Sekwany w Paryżu. Mam nadzieję, że może uda się odnaleźć ciekawe materiały które dotychczas zostały pominięte. Pierwotnym zamiarem było objechanie świata podczas jednej podróży jednak w tym momencie nie jest to możliwe i przez jeszcze dłuższy czas podróże będą utrudnione. Ze względu na sytuację epidemiologiczną musiałam podzielić swoją wyprawę na etapy z których pierwszy został zakończony. Drugim będzie przejechanie Europy w poszukiwaniu miejsc związanych z Bronisławem Piłsudskim, by w przyszłości wrócić na jego szlak dookoła świata.

Miejsca, które muszę odwiedzić:

Lwów → Wiedeń → Rapperswill → Zurych → Bern → Neuchatel → Friburg → Lozanne → Vevey → Genewa → Le Puy → Paryż → Southampton → Londyn → Bruksela → Luksemburg → Karlsbad → Berlin → Praga → Zakopane → Kraków

Wszystkie miejsca wymienione powyżej są bardzo ważne dla podróży Śladami Bronka po Europie co nie oznacza, że nie pozwolę sobie na przejście się po Karpatach Ukraińskich, Alpach, pojadę do Hiszpanii na Europejski Zjazd Żonglerski czy nie wykorzystam swoich znajomości ze świata slackline`u by przejść się po górach i zawiesić tak zwanego (w świecie slackline) highlina. Bronisław nie był człowiekiem gór ani nie uprawiał sportów zaś ja bardzo lubię znajdywać wyjątkowe i niepowtarzalne miejsca dzięki moim zainteresowaniom. Moje badania naukowe są częścią podróży by móc stworzyć coś dla szerszej publiczności po zakończeniu wypraw zaś nietypowe sporty są moją osobistą relacją i spojrzeniem na świat. Dlatego wszystko razem zajmie mi około 7 miesięcy bym mogła na spokojnie cieszyć się podróżą, pracować nad projektem naukowym oraz móc zobaczyć świat z innej perspektywy niż „podróż dla samej podróży“.

 

Mamy nadzieję, że dzięki niezawodnym butom Chiruca wszystkie tegoroczne wyprawy, okażą się sukcesem i niezapomnianą przygodą dla uczestników. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będzie można poznać szczegóły i przebieg każdej z nich.

Patronami medialnymi IV edycji Chiruca Expedition są: Poznaj Świat, Magazyn Na Szczycie oraz portal runandtravel.pl

Translate »