Poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016.

Poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016.

14 października b.r. wyłonieni zostali laureaci VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016. Podzielony był on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostało łącznie 12 laureatów – po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich – „Mountain Faces” – było włoskie AKU, uznany producent obuwia górskiego.

 fot-adnan-bubalo-determinated

IMS Photo Contest 2016 stanowił integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór, wspinaczki i szeroko rozumianego outdooru. Tegoroczna edycja promowana była mottem „Meet. Mountain. People. Soul.” Event odbywał się w dniach 10 – 16 października w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym.  W czasie jego trwania odbyły się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje multimedialne. Nie zabrakło wspólnych wycieczek trekkingowych, wspinaczek w terenie czy zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

Konkurs fotografii był jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów dziedziny, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów!

fot-gerhard-heidorn-almer-in-regen

W czasie tegorocznej edycji ponad 2 000 nadesłanych zdjęć ocenianych było przez 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Przewodniczył im Georg Tappeiner, prekursor ujęć wykonywanych z pokładu samolotu, znany m.in. z pięknych kadrów Dolomitów. Laureaci wybierani byli w 4 kategoriach: Nature, Aerial, Action i Faces, z łączną pulą nagród ponad 10 000 €.

W sponsorowanej przez włoskie AKU kategorii – „Mountain Faces” – zadaniem fotografów było przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji – podczas pracy, w czasie wolnym lub podczas outdoorowych aktywności. Główną nagrodę o wartości 900 € zdobył Gábor Garamvári za fotografię zatytułowaną „Rest Period”. II miejsce i 500 € przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”, natomiast ostatnie miejsce na podium i 250 € powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined”.

fot-gabor-garamvari-rest-period

I miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Rest Period”, fot. Gábor Garamvári

Zwycięskie fotografie we wszystkich 4 kategoriach można sprawdzić na oficjalnym fanpage’u konkursu dostępnym na https://www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit/. Szerszą – bo uwzględniają aż 100 wyróżnionych zdjęć – galerię można sprawdzić na oficjalnej stronie konkursu w zakładce http://www.imsphotocontest.com/gallery/top-100-2016.html.

Translate »