Przygotuj się do Tough Mudder!

Przygotuj się do Tough Mudder!

Już 24 września w Londynie odbędzie się jeden z najbardziej wymagających biegów przełajowych na świecie – Tough Mudder. Aż trzy ekipy w Polski mają szansę wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wystarczy, że nagrasz film w którym pokażesz dlaczego to właśnie Ty i Twoja drużyna powinniście stanąć na linii startu w Londynie. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lipca, na stronie: www.merrell-challenge.com/pl/!

Tough Mudder by Merrell (1)

Tough Mudder to odbywający się w kilkunastu miejscach na świecie cykl biegów przełajowych, który każdego roku przyciąga tysiące miłośników mocnych wrażeń. Zawodnicy, stając na starcie kilkudziesięciokilometrowej trasy nie wiedzą z jakimi przeszkodami przyjdzie im się zmierzyć. Ich rodzaj uwarunkowany jest m.in. przez daną lokalizację, typ podłoża oraz warunki atmosferyczne. Są jednak takie, które już zdążyły przejść do historii jako „klasyki” Tough Mudder. Wśród nich wymienić należy m.in. Arctic Enema, czyli zbiornik z lodowatą wodą, Electroshock Therapy – tor z kablami pod napięciem, Funky Monkey – drabinkowy tor podwieszony nad basenem z wodą oraz Everest, czyli pokryta błotem rampa. Pokonanie trasy Tough Mudder, to prawdziwe wyzwanie, a wymaga ono nie tylko przygotowania fizycznego, ale również doboru odpowiedniego sprzętu.

Merrell_J37401_All Out Though Mudder _449pln

Podstawą wyposażenia każdego biegacza przełajowego jest obuwie. Buty oczywiście muszą być wygodne i lekkie, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli biegowych powinny mieć również grubą podeszwę oraz wkładki, które będą stabilizowały stopę na nierównym podłożu. Podczas zmagań na zabłoconym torze pomocne są także specjalne wypustki, które uchronią przed poślizgiem i wywrotką. Cholewka buta powinna być wodoodporna i szybko odprowadzać wilgoć na wewnątrz, co zapewni komfort i zapobiegnie obtarciom stopy.

Zadanie to spełni najnowszy model butów biegowych w kolekcji Merrell – All Out Tough Mudder. Inspirowany tymi kultowymi już zawodami, sprawdzi się na każdej nawierzchni i w trudnych warunkach atmosferycznych. Jego cholewka została wykonana z siateczki
i wodoodpornej tkaniny z odpornym na ścieranie wykończeniem TPU, które doskonale chroni stopę przed wodą i błotem. Stabilizację pięty podczas biegu na nierównym
i błotnistym podłożu zapewni podeszwa środkowa EVA oraz wkładki TrailProtect™
i UniFly™. Natomiast podeszwa zewnętrzna M-Select™ GRIP oraz bieżnik z wypustkami 360 stopni to doskonała kombinacja przydatna na śliskim torze Tough Mudder. Dodatkowo model ten został wyposażony w odblaskowe elementy dla lepszej widoczności podczas treningów po zmroku.

Merrell_J37404_All Out Though Mudder _449pln

Uzupełnieniem stroju jest koszulka i spodenki. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Ważne, aby był szybkoschnący z odpowiednim systemem wentylacji. Panele wentylacyjne, dopasowane do budowy kobiet i mężczyzn zapewnią regulację temperatury ciała w cieplejsze dni, a także szybko odprowadzą wilgoć z powierzchni skóry podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dodatkowym plusem będzie ochrona przeciw promieniowaniu UVA i UVB oraz ograniczona liczba szwów, co zapobiegnie powstawaniu otarć skóry.

Tough Mudder by Merrell (2)

Ty też masz okazję wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Do jutra, czyli 27 lipca przygotuj film w którym pokażesz, dlaczego to właśnie Ty i Twoja drużyna powinniście stanąć na linii startu Tough Mudder. Zwycięży zespół, który zbierze jak najwięcej głosów. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie http://www.merrell-challenge.com/pl/.

Translate »