Puch hydrofobowy w ofercie Cumulus!

Puch hydrofobowy w ofercie Cumulus!

Od zawsze największym i jedynym mankamentem odzieży i sprzętu puchowego była wrażliwość na wilgoć. Mokry puch całkowicie traci swoje właściwości izolacyjne, więc w warunkach podwyższonego ryzyka zamoknięcia sprzętu czasami jesteśmy zmuszeni do zastępowania puchu cięższymi i mniej ciepłymi włókninami syntetycznymi. Umiarkowaną ochronę puchu przed wilgocią można oczywiście uzyskać poprzez użycie odpowiednich materiałów, jak np. stosowany przez nas Pertex Endurance, jednak nie rozwiązuje to problemu całkowicie, zwłaszcza jeśli sprzętu używamy wiele dni z rzędu, bez możliwości łatwego suszenia.

hydro

Puch hydrofobowy wykorzystuje najnowszą technologię w kierunku rozwiązania tego problemu. Jest to pełnowartościowy polski puch gęsi, ten sam, którego używaliśmy dotychczas. Poddany odpowiedniej obróbce, posiada dużo wyższe parametry, jeśli chodzi o kontakt z wilgocią, niż tradycyjny puch:

1. Wchłania znacznie mniej wody.
2. Zachowuje większą sprężystość, nawet przy długim kontakcie z wilgocią.
3. Schnie szybciej.
4. Nie traci swoich właściwości po praniu.

Zastosowanie puchu hydrofobowego to prawdziwa rewolucja w produktach puchowych, która w połączeniu z tkaninami typu Pertex Endurance pozwoli na znakomite wydłużenie żywotności odzieży i śpiworów puchowych w warunkach wysokiej wilgotności.

Z przyjemnością ogłaszamy, że jako pierwsza polska firma wprowadziliśmy do naszej oferty puch hydrofobowy. Jest on dostępny w śpiworach jako dodatkowa opcja: każdy model śpiwora może zostać wykonany na zamówienie z wypełnieniem hydrofobowym, o sprężystości 850 cuin. Zamówienia i zapytania o wycenę prosimy kierować do nas drogą mailową.

Źródło: Cumulus.pl

Translate »