RE-KÅNKEN – nowa odsłona kultowego plecaka ze Szwecji

RE-KÅNKEN – nowa odsłona kultowego plecaka ze Szwecji

Legendarna trwałość Kånkena stała się symbolem Fjällräven, a wiele modeli wyprodukowanych od 1980 roku jest nadal w użyciu. 1 sierpnia 2016 roku marka wprowadza do rodziny Kånken model, który jest nową odsłoną kultowego plecaka. Re-Kånken w 100 procentach wytworzony jest z materiału pozyskanego z recyklingu, dzięki czemu zminimalizowany został jego negatywny wpływ na środowisko.

Re_Kanken_23548-041

Na długo przed tym zanim stwierdzenie „zrównoważony rozwój” stało się częścią naszego codziennego słownika, było naturalną częścią Kånkena. Plecak został wyprodukowany w 1978 roku, aby zapobiec pogłębiającym się problemom z postawą wśród szwedzkich dzieci w wieku szkolnym. Zastosowana tkanina Vinylon F jest niezwykle trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Re_Kanken_23548-320

Marka Fjällräven skupia się na rozwoju i ciągłym doskonaleniu swoich produktów. Wytrzymały, niezawodny, uwielbiany na całym świecie Kånken stał się punktem wyjścia do zaprojektowania najtrwalszego plecaka na świecie, w wyniku czego powstał Re-Kånken. Do stworzenia nowej wersji kultowego modelu wykorzystane zostało tak mało surowców, energii i środków chemiczny, jak było to tylko możliwe.

Re_Kanken_23548-463

Re-Kånken ma ten sam kształt, ale jest wykonany z materiału, który daje możliwość wykorzystania butelek z recyklingu oraz zastosowania nowej techniki barwienia SpinDye®, zmniejszając przy tym zużycie wody i substancji chemicznych stosowanych przy produkcji. Plecak w całości wyprodukowany jest z materiałów pozyskanych z recyklingu, co czyni go łatwym do ponownego wykorzystania.

Re_Kanken_23548-525

Re-Kånken dostępny będzie w standardowym rozmiarze (16l) oraz w wersji Mini (7l). Posiada wszystko co niezbędne, aby zjednać sobie miłośników przyrody z całego świata.

Odwiedź fanpage Kånken www.facebook.com/kankenbackpack i wygraj nowego Re-Kånkena w konkursie fotograficznym. Więcej informacji na: https://goo.gl/i4nrdM

Translate »