Reedycja kultowego modelu Saucony Azura z końcówki z lat 80

Reedycja kultowego modelu Saucony Azura z końcówki z lat 80

Amerykańska marka w wiosenno-letniej kolekcji sięgnęła do swojego dziedzictwa, przygotowując dedykowaną reedycję butów Saucony Azura ST. Modele w trzech wariantach kolorystycznych są już dostępne w Polsce.

Przy projektowaniu modelu Saucony Azura ST pracował ten sam zespół ekspertów, który od kilkudziesięciu lat odpowiada za produkcję butów dla biegaczy. Celem było stworzenie wygodnego i lekkiego obuwia o wyjątkowym charakterze, nie tracąc przy tym odpowiedniego wsparcia oraz stabilizacji.

Odświeżone buty są kontynuacją modelu, który miał swoją premierę w 1988 r. Głównym elementem produkcyjnym jest kevlarowa wkładka, która absorbuje większość wstrząsów podczas biegu lub dynamicznego marszu, jednocześnie oddając część zmagazynowanej energii. Takie rozwiązanie, w połączeniu ze stabilizacją STABIL WRAP, daje pełną kontrolę i pewność przy każdym kroku. Całość została wykończona wkładką z pianki EVA, odpowiadającej za amortyzację.

Saucony Azura charakteryzują się również podeszwą z opatentowanym przez markę trójkątnym bieżnikiem, który gwarantuje wytrzymałość i przyczepność. Obuwie zostało wykończone z lekkich materiałów, odpornych na rozciąganie, dzięki czemu zapewnia stopie stabilizację oraz balans pomiędzy trwałością a wentylacją. Za bazę posłużyły odcienie bieli z akcentami kolorów niebieskiego i żółtego.

Translate »