Reima chroni dzieci przed owadami

Reima chroni dzieci przed owadami

Ubrania marki Reima, oferującej odzież dla aktywnych dzieci, to ochrona, która trwa. W kolekcji wiosna/lato 2021 Reima proponuje ubrania Anti-Bite odstraszające insekty. Są bezpieczne oraz pozbawione toksycznych substancji. I co najważniejsze – skuteczne!

Historia fińskiej marki Reima sięga 1944 roku. Obecnie firma jest wiodącym producentem odzieży dla aktywnych dzieci do 12 roku życia na każdą porę roku. Reima wierzy, że dzieci powinny mieć jak najlepsze warunki do swobodnej zabawy, nieograniczonego ruchu i nauki poprzez działanie. Dlatego właśnie ubrania i obuwie Reimy tworzone są tak, by były łatwe w utrzymaniu, komfortowe niezależnie od pogody, wytrzymałe dla więcej niż jednego właściciela i nadające się do recyklingu.

Uciekajcie, owady!

Latem owady brzęczą dosłownie wszędzie – podczas wyprawy na ryby, pobytu nad jeziorem, skakania w kałużach. Pełnią one znaczącą rolę w przyrodzie, zapylając rośliny i usuwając martwą materię organiczną. Jednak te gryzące i kłujące z reguły nie są mile widziane w naszym otoczeniu. Część z nich może być także niebezpieczna z powodu przenoszenia chorób, takich jak choćby bolerioza.

Jak zatem chronić dzieci przed insektami? Choć nie istnieją w pełni niezawodne rozwiązania, to jednak są sposoby na minimalizowanie ryzyka bliskiego, niepożądanego spotkania. Jednym z nich jest kolekcja Reima Anti-Bite, która trzyma owady na dystans. Linia kapeluszy, kurtek, spodni i skarpetek z biodegradowalną, nietoksyczną powłoką odstraszającą insekty zadba o bezpieczeństwo dzieci i maluchów.

Jak działa Reima Anti-Bite?

  1. Łagodny i nietoksyczny repelent

Efekt odstraszający Anti-Bite opiera się na działaniu środka IR3535, który znany jest rodzicom od dekad. Repelent ten nie zawiera toksycznych związków, jest bezbarwny i bezwonny. Jest łagodny dla skóry dla dorosłych i dzieci powyżej szóstego miesiąca życia, co potwierdzają Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA). Jego działanie jest skuteczne i zarazem nieszkodliwe dla zwierząt i środowiska morskiego. Działa na komary, kleszcze, muchy piaskowe oraz inne owady gryzące, a także pszczoły, osy i nawet wszy.

  1. Długotrwała ochrona nawet po 100 praniach

Efekt odstraszający insekty po zaaplikowaniu środka IR3535 bezpośrednio na skórę trwa nawet do 8 godzin. Zastosowany bezpośrednio w produkcji ubrań działa przez lata. Powłoka tworzona przez portugalską firmę Smart Inovation sprawia, że skuteczność efektu Anti-Bite wynosi 85% po 50, a 75% po 100 cyklach prania. Co ważne, owady takie jak komary czy kleszcze nie są w stanie uodpornić się na działanie replentu.

  1. Rozwiązanie biodegradowalne i przyjazne środowisku

W przeciwieństwie do wielu innych repelentów dostępnych na rynku, IR3535 jest łatwo biodegradowalny i nieszkodliwy dla przyrody. Chemicznie jest bliski beta-alaninie – substancji, która naturalnie występuje w ludzkim ciele. Nie jest toksyczny dla insektów i nie wpływa na środowisko. Choć jest bezwonny dla ludzi, skutecznie maskuje zapach ludzkiej skóry, dzięki czemu myli owady.

Reima Anti-Bite przyjazna dla środowiska

Zewnętrzny materiał, z którego wykonano kurtki i spodnie z kolekcji Anti-Bite jest elastyczny i komfortowy, a zarazem odporny na działanie wody i brudu – i to bez stosowania związków fluorowęglowodorowych. Wykończenie DWR (ang. durable water repelent) oszczędza wodę, energię oraz detergenty, redukując potrzebę częstego prania. Co więcej, tkanina stanowi naturalną ochronę przed promieniowaniem UV 50+. Wszystko to sprawia, że kolekcja Anti-Bite stanowi doskonały wybór na wiosenne i letnie wycieczki, kiedy dzieci najbardziej potrzebują ochrony przed komarami, kleszczami i promieniami słońca.

 

Translate »