Reima chroni dzieci przed owadami

Reima chroni dzieci przed owadami

Ubrania marki Reima, oferującej odzież dla aktywnych dzieci, to ochrona, która trwa. W swojej najnowszej kolekcji na wiosnę/lato 2020 Reima proponuje ubrania Anti-Bite odstraszające insekty. Są bezpieczne oraz pozbawione toksycznych substancji. I co najważniejsze – zaskakująco efektywne!

Historia fińskiej marki Reima sięga 1944 roku. Obecnie firma jest wiodącym producentem odzieży dla aktywnych dzieci do 12 roku życia na każdą porę roku. Reima wierzy, że dzieci powinny mieć jak najlepsze warunki do swobodnej zabawy, nieograniczonego ruchu i nauki poprzez działanie. Dlatego właśnie ubrania i obuwie Reimy tworzone są tak, by były łatwe w utrzymaniu, komfortowe niezależnie od pogody, wytrzymałe dla więcej niż jednego właściciela i nadające się do recyklingu.

Insekty? Bez paniki!

Każdego roku na całym świecie setki milionów ludzi zostaje zakażonych chorobami, które przenoszą insekty. Użądlenie może stanowić zagrożenie dla życia osób uczulonych na jad poszczególnych owadów, a populacja kleszczy rośnie – nie tylko na dzikich obszarach, ale także w miejskich parkach.

Tego lata, dzięki kolekcji Reima Anti-Bite, można uchronić dzieci przed szkodliwymi insektami i owadami. W skład linii Anti-Bite wchodzą kurtki, spodnie, basicowe t-shirty, skarpetki oraz czapki*. Bezpieczne wykończenie materiałów odstrasza wszystkie gryzące owady i pajęczaki, w tym: komary, kleszcze, muchy piaskowe oraz inne gryzące, a także pszczoły, osy i nawet wszy.

Bezpieczny, powszechnie znany odstraszacz

Środkiem aktywnym zastosowanym w kolekcji Anti-Bite jest IR3535 – znany i stosowany od dekad odstraszacz owadów. Chemicznie jest bliski beta-alaninie – substancji, która naturalnie występuje w ludzkim ciele. Uważany jest za bezpieczny także dla niemowląt – zarówno przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), jak i Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA). Powłoka jest łatwo biodegradowalna i nieszkodliwa dla insektów czy natury. Nie podrażnia też dziecięcej skóry. Jej jedynym zadaniem jest wprowadzanie owadów w dezorientację, dzięki czemu nie wiedzą, gdzie atakować.

Kolekcja Anti-Bite przyjazna środowisku

Koszulki, bluzy z kapturem oraz sukienki z kolekcji Anti-Bite są przyjazne środowisku. Zostały wykonane w 100% z organicznej bawełny, która jest niezwykle wygodna i chłonna. Wszystkie ubrania zostały pokryte łatwo biodegradowalną powłoką ochronną. Zastosowanie tylko jednego materiału sprawia, że ubrania nadają się także do recyklingu.

Materiał wykorzystany w kurtce i spodniach z kolekcji Anti-Bite jest elastyczny, oddychający i szybkoschnący. Łatwo odprowadza wilgoć z powierzchni skóry. Do tego jest całkowicie odporny na wodę i zabrudzenia, a jednocześnie pozbawiony fluorowęglowodorów. Poddanie go obróbce DWR (ang. durable water repelent) oszczędza wodę, energię oraz detergenty, redukując potrzebę częstego prania. Co więcej, tkanina stanowi naturalną ochronę przed promieniowaniem UV 50+. Wszystko to sprawia, że kolekcja Anti-Bite stanowi doskonały wybór na wiosenne i letnie wycieczki, kiedy dzieci najbardziej potrzebują ochrony przed komarami, kleszczami i promieniami słońca.

Ochrona od stóp do głów

Czapki i kapelusze z linii Anti-Bite chronią dzieci przed wszami, będących często występującym problemem w szkołach i przedszkolach. Skarpetki zabezpieczają przed bytującymi w trawach kleszczami, kamuflując dziecięce stopy przed ich zmysłami.

Translate »