Reima SunProof – ekologiczny sposób na ponowne użycie plastikowych butelek

Reima SunProof – ekologiczny sposób na ponowne użycie plastikowych butelek

Ubrania marki Reima, oferującej odzież dla aktywnych dzieci, to ochrona, która trwa. W swojej najnowszej kolekcji SunProof na lato 2021 Reima blokuje szkodliwe promieniowanie UV i zapobiega poparzeniom słonecznym. Wszystko z zastosowaniem wyważonych, nieszkodliwych dla środowiska rozwiązań.

Zarówno podczas pływania w morzu, jak i pluskania się w strumieniach czy jeziorach, spędzanie czasu nad wodą wiąże się z ekspozycją dziecka na silne promienie słoneczne. Dzięki naszej kolekcji SunProof zabawa na słońcu może być bezpieczna i przyjemna – nawet do 50 razy dłużej!

Dzieci potrzebują ochrony przed promieniami UV

Szkodliwy wpływ poparzeń słonecznych na skórę w młodym wieku jest oczywisty. Zakrywanie ciała z pewnością zabezpieczy je przed niekorzystnym promieniowaniem UV, jednak ubrania codziennego użytku mają ograniczone możliwości ochronne – zagrożenie szkodliwym działaniem światła słonecznego będzie wzrastać wraz z czasem spędzanym na zewnątrz. Dla przykładu – filtr przeciwsłoneczny zwykłej białej koszulki to zaledwie 5-10 UV, w zależności od grubości materiału.

Dzięki ochronie UV 50+* ubrania Reima SunProof pozwalają dzieciom wygrzewać się na słońcu, zmniejszając ryzyko poparzenia. Bezpieczne i nietoksyczne, chronią zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Dodatkowo, gdy dzieci noszą odzież SunProof w wodzie, pomagasz w ochronie morskiego środowiska, używając mniejszej ilości kremów i balsamów do opalania**.

Od butelek do czegoś lepszego

Stroje kąpielowe Reima SunProof są wykonane w 80% z pochodzącego z recyklingu poliestru, w całości wytworzonego z butelek PET po napojach. Im więcej plastiku możemy ponownie wykorzystać, tym mniej trafia do natury – chroniąc tym samym morski ekosystem! Printy występujące na wybranych ubraniach w najnowszej kolekcji powstały dzięki drukowi cyfrowemu, który wymaga znacznie mniej barwników i wody niż w przypadku tradycyjnych metod produkcji wzorzystych tekstyliów.

Ochrona od stop do głów

Chroniąc dzieci przed promieniowaniem UV, ważne jest, aby zakrywać głowę. Czapki Reima SunProof chronią przed słońcem małe buzie i chronią delikatną skórę głowy i szyi przed poparzeniem. Przeciwsłoneczna, oryginalna czapka Rantsu przeznaczona do noszenia przez całe lato oraz miękka czapka kąpielowa z dżerseju Kilpikonna to sprawdzone i ulubione dziecięce produkty (na zdjęciach poniżej).

Nie zapominajcie o okularach! Własny mechanizm ochronny oka jest w pełni rozwinięty dopiero w wieku 25 lat, dlatego silne światło słoneczne może poważnie uszkodzić oczy dzieci. Odporne na wstrząsy okulary przeciwsłoneczne Reima zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB, a także przed odbiciami.

Przyjemna i miękka w dotyku

Miękka odzież frotte z linii SunProof doskonale sprawdzi się podczas wszelkich letnich aktywności. To także najlepsze, co można założyć na plaży zaraz po pływaniu. Dzięki naturalnej ochronie UV 50+ oraz swoim szybkoschnącym właściwościom zapewni dzieciom komfort i przyjemną przytulność. Nieszkodliwy dla środowiska Tencel® składa się z włókien posiadających certyfikaty FSC® i PEFC®, dzięki którym ubrania są zatwierdzone nie tylko przez matki w całej Finlandii, ale także przez samą Matkę Naturę!

 

Translate »