Rodzina w centrum uwagi

Rodzina w centrum uwagi

W przypadku kanadyjskiej marki KAMIK określenie „rodzinny interes” nie dotyczy jedynie historii firmy, pozostającej własnością wnuków jej założyciela Williama Cooka. Doskonale oddaje ono także charakter produktów, które powstają z myślą o czasie spędzanym z bliskimi na świeżym powietrzu. Nawet, gdy pogoda jest daleka od idealnej – a o tym Kanadyjczycy wiedzą naprawdę dużo.

 

Kamik to rodzaj tradycyjnego obuwia wytwarzanego przez Innuitów, które zapewniało ochronę przy skrajnie niskich temperaturach, było bardzo wytrzymałe i wodoodporne. Dokładnie te same trzy cechy charakteryzują produkty kanadyjskiej marki KAMIK, której długa tradycja sięga 1898 roku.

Rodzinę w centrum uwagi firmy postawił w pierwszej połowie XX wieku William Cook, tworząc kolekcję butów dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Bardzo szybko pojawiło się w niej także wodoodporne obuwie z gumy, które do dziś jest jednym z filarów produkcji. Od samego początku ideą przyświecającą producentowi było zapewnienie ochrony i komfortu dużym i małym użytkownikom od momentu, w którym przekroczą próg domu. Panujące w Kanadzie surowe i bardzo zróżnicowane warunki miały w związku z tym decydujący wpływ na właściwości oraz stylistykę produktów.

Wystarczy przyjrzeć się wiosennej kolekcji KAMIK. Buty z cholewką z gumy i impregnowanej skóry z linii Heritage 1898 oraz kalosze to praktyczne obuwie dla dorosłych, które pozwoli suchą nogą przejść przez wiosenne roztopy i kwietniowe ulewy. Kolekcję dziecięcą tworzą z kolei dobrze kojarzone przez mamy w Polsce kalosze i szeroka gama modeli, które sprawdzają się w czasie weekendowych spacerów w lesie i codziennej drogi do szkoły. Sandały dla dorosłych i charakterystyczne modele dla dzieci z wykończeniem zapewniającym ochronę palców to z kolei propozycja dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać ciepłe letnie dni.

Najsilniej kanadyjski rodowód butów KAMIK przejawia się jednak w kolekcji zimowej. Znaczną jej część stanowią modele z wyjmowanym wewnętrznym botkiem, przypominającym ten znany z butów narciarskich. Dzięki takiej konstrukcji niektóre buty mogą zapewnić ochronę nawet przy -74 stopniach Celsjusza! Także w przypadku butów dziecięcych w wybranych modelach wskaźnik komfortu sięga nawet 40 stopni poniżej zera.

Takie samo podejście do jakości i właściwości butów dla dzieci i dorosłych doskonale oddaje rodzinnych charakter marki. Dla producenta dbałość o rodzinę przejawia się jednak nie tylko w tym jakie są, ale i jak są wytwarzane produkty.

Już od 30 lat KAMIK sięga po różne rozwiązania, które pozwalają udoskonalić proces produkcji. W efekcie tych działań energia zużywana w kanadyjskiej fabryce pochodzi z elektrowni wodnych. 100% odpadków wykorzystywana jest ponownie, podobnie jak używana w fabryce woda. Wszystkie opakowania nadają się do recyclingu, a zużyte buty można zwrócić do przetworzenia.

Wysiłki mają na celu ochronę naszego naturalnego otoczenia. Chodzi bowiem nie tylko o zachęcenie jak największej liczby osób do wyjścia z domu, ale i zadbanie o to, by kolejne pokolenia też miały taką możliwość.

Więcej informacji na temat marki znaleźć można na stronie: www.kamik.com

Translate »