Rozpocznij aktywność fizyczną w nowym roku  ze stabilizatorami FUTURO™

Rozpocznij aktywność fizyczną w nowym roku ze stabilizatorami FUTURO™

Początek nowego roku to czas, w którym Polacy tradycyjnie podjęli wiele postanowień noworocznych, a jednym z nich jest często powrót na siłownię lub do klubu fitness. Bez odpowiedniego przygotowania, próby szybkiego powrotu do formy mogą zakończyć się urazem. Dlatego przy tej okazji 3M przypomina o tym, jak zabezpieczać się przed jego wystąpieniem, a także jak przygotować na to, gdy jest już za późno.  

Najpopularniejsze rodzaje aktywność fizycznej Polaków

Na przestrzeni ostatnich lat, Polacy wstali z kanap i coraz chętniej poświęcają czas wolny na aktywny wypoczynek: spacery, bieganie, fitness czy ćwiczenia na siłowni. Jak wynika z przeprowadzonych
w 2015 r. badań IPSOS, co czwarty Polak uprawia regularnie sport. Aż 83 proc. wykonuje ćwiczenia przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Najwięcej z nas wybiera rower (62 proc.), ponad połowa woli  bieganie (56 proc.). Systematyczna aktywność fizyczna to coraz częściej nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale na spędzenie wolnego czasu, utrzymanie zdrowia i witalności.

Przyczyny urazów i kontuzji podczas uprawiania sportu

O ile wszystkich cieszy ta pozytywna zmiana, o tyle pracownicy służb medycznych zwracają uwagę na minusy takiego pospolitego ruszenia – czyli urazy takie jak przeciążenia czy skręcenia stawów. Powodem największej liczby kontuzji jest brak rozgrzewki przed treningiem oraz nieprawidłowy dobór obciążeń, ćwiczeń lub nieprawidłowe ich wykonywanie.

Jak unikać kontuzji

– Wiele osób nie wykonuje ćwiczeń rozgrzewających przed, ani rozciągających po treningu, co wpływa na zwiększenie ryzyka kontuzji. Każda aktywność fizyczna powinna być poprzedzona  15-minutową rozgrzewką – podpowiada Krzysztof Stefanek, fizjoterapeuta, ekspert marki FUTURO™.

Jest to niezbędne do tego, aby uruchomić nasze ciało i przejść z trybu spoczynku do pełnej aktywności. Do tego, aby mięśnie mogły zacząć pracę, ścięgna powinny być rozgrzane. Jak wynika
z raportu CBOS, przeprowadzonego w 2012 roku, aż 80 proc. Polaków aktywnych fizycznie, wykonuje ćwiczenia w nieprawidłowy sposób – zapomina o rozgrzewce, źle dobiera kolejność i natężenie ćwiczeń oraz przecenia możliwości organizmu. Jest to często związane z przeświadczeniem, że mocny, długi i codzienny trening jest kluczem do schudnięcia lub uzyskania wymarzonej sylwetki.

Stabilizatory i opaski Futuro™ gdy dopada kontuzja

Konsekwencje braku przygotowania do ćwiczeń mogą spowodować u nas kontuzję i wyłączyć z ulubionej aktywności fizycznej. Pływaków dotykają częściej urazy barków, łokci, kolan i narzekają na bóle kręgosłupa na odcinku szyjnym i piersiowym. Z kolei amatorzy siłowni mierzą się ze skręceniami lub zwichnięciami stawów (najczęściej kolanowego
i barkowego), urazami i przeciążeniami kręgosłupa (najczęściej lędźwiowego i szyjnego) oraz zapaleniami (najczęściej ścięgna Achillesa i stawu łokciowego).

Na najczęściej występujące kontuzje sportowców i osób uprawiających aktywność fizyczną z pomocą przychodzą najnowocześniejsze odkrycia
i innowacje w obszarze ochrony zdrowia, oferowane przez 3M pod marką FUTURO™ – stabilizatory i opaski na nadgarstek, staw skokowy, kolanowy, łokciowy, a także stabilizatory szyi i pleców.

Na szczególną uwagę sportowców zasługuje wodoodporny stabilizator nadgarstka, który precyzyjne dopasowuje się do ciała dzięki systemowi szybkiego zapinania, przepuszcza powietrze i umożliwia oddychanie skóry oraz, co istotne, jest łatwy w czyszczeniu i suszeniu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z treningów w każdych warunkach.

Pełna oferta stabilizatorów i opasek Futuro™ dostępnych w ofercie 3M znajduje się pod adresem www.futuro.3m.pl

Translate »