Saucony Originals wraca do swoich korzeni. Sejsmiczne Grid Web z 2000 r. znów na półkach sklepowych

Saucony Originals wraca do swoich korzeni. Sejsmiczne Grid Web z 2000 r. znów na półkach sklepowych

Marka Saucony Originals ponownie sięga do swojego bogatego archiwum i przywraca na sklepowe półki oryginalny model Grid Web z 2000 r. Buty uosabiają zmiany, jakie zaszły w branży artykułów sportowych na przełomie tysiącleci szczególnie w zakresie falistego, sejsmicznego stylu. W tym przypadku konserwatywny minimalizm poszedł w zapomnienie, a kluczowym elementem jest przewiewna cholewka „złapana w sieci” przez plastikowe nakładki.

Saucony Originals Grid Web przykuwają uwagę uderzającą podeszwą, która kolorystycznie współgra z frontem butów oraz kinetycznymi cholewkami. Tym razem przy projektowaniu modelu maksyma „mniej znaczy więcej” nie znalazła zastosowania. Graficzne pasy przecinają palce u stóp i pięty, a sam motyw ma sugerować wzmożoną prędkość.

Właśnie w bieganiu należy upatrywać źródeł powstania tych butów. Początki jednej z najstarszych marek na świecie koncentrowały się na produkcji obuwia biegowego, które z czasem wpisało się w kanon mody ulicznej. Sneakersy gwarantują wygodę oraz komfort użytkowania. Biała podeszwa z żółtymi akcentami została wzmocniona o autorski i opatentowany system amortyzacji Grid, który chroni stopę przed uderzeniami.

Na dolnej części podeszwy projektanci zachowali znak towarowy marki, charakterystyczne trójkątne wypustki i elastyczne nacięcia. Kompaktowy klin z neoprenu o unikalnym kroju z trzema kropkami odnoszącymi się do logo marki, chroni górny koniec sznurówek, a pomarańczowo-żółty symbol Saucony z tkaniny wlewa się w czarno-błękitną, plastikową sieć, która oplata białą cholewkę.

Model Grid Web wraca na sklepowe półki 19 lat po premierze. Buty są do nabycia w cenie 579 zł w sklepach Street Supply, Sneaker Studio, Idea Kix oraz online na Snsklep.pl.

Translate »