Speed hiking w butach marki Merrell

Speed hiking w butach marki Merrell

Speed hiking to dyscyplina ciesząca się coraz większą popularnością wśród osób, które szukają nowych wyzwań. Szybsze niż podczas tradycyjnego hikingu tempo korzystnie wpływa na sylwetkę oraz samopoczucie. Marka Merrell, w odpowiedzi na najnowszy trend, w jesienno-zimowej kolekcji 2014 proponuje męski model Grassbow Sport Gore-Tex®.

merrell-logo

Speed hiking od tradycyjnego hikingu odróżnia przede wszystkim tempo. Przeciętna długość trasy waha się od ok. 8 do 25 km i podczas jej przemierzania ogranicza się liczbę postojów na wypoczynek. Uprawiając tę dyscyplinę nie trzeba biec, chodzi raczej o motywowanie się do szybszego niż standardowe tempa marszu. Serce zaczyna wtedy bić szybciej. Podczas tradycyjnego hikingu stopniowo buduje się wytrzymałość organizmu, natomiast speed hiking jest przeznaczony dla osób, które chcą szybko nabrać formy lub osiągnąć spektakularne rezultaty. Rozpoczynając przygodę z tą dyscypliną, przed wyruszeniem w teren, warto odbyć kilka wolniejszych wędrówek lub wycieczek rowerowych. Pozwoli to poznać możliwości własnego organizmu.

Merrell_21385_GRASSBOW SPORT GORE-TEX_499pln

Sekretem speed hikingu jest dobór odpowiedniego, lekkiego sprzętu i butów takich jak Merrell Grassbow Sport Gore-Tex®. Lekka konstrukcja wykonana z oddychającej siateczki oraz materiału syntetycznego sprawia, że buty są elastyczne i pozwalają na szybsze poruszanie się. Antypoślizgowa podeszwa wykonana w technologii M-Select Grip zapewni bezpieczeństwo nawet podczas przemieszczania się po kamieniach czy korzeniach. Poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion Midsole zamortyzuje wstrząsy i poprawi stabilność. Membrana Gore-Tex® sprawi, że stopa pozostanie sucha nawet podczas deszczu czy przeprawiania się przez strumyki. Podczas intensywnego speed hikingu sprawdzi się też technologia M-Select Fresh, która dzięki wykorzystaniu naturalnych mikroorganizmów eliminuje pot oraz bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »