Speed hiking z Merrell Capra – stabilność na granicy niepewności

Szum górskich strumyków, szmer poruszanych kamieni i stukot racic uderzających o skały. Wsłuchuj się w odgłosy natury i ciesz się jej bliskością. Nowe buty do speed hikingu Merrell Capra, inspirowane światem przyrody, pozwolą wspinać się szybciej i wyżej, utrzymać stabilność na granicy niepewności.

Merrell_Capra_499pln_65037_

Merrell_Capra_499pln_65037

Speed hiking, czyli szybkie piesze wędrówki to dyscyplina, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W czasie wyprawy na szlak, tempo i teren mogą być zróżnicowane. Niektóre odcinki można pokonywać szybkim marszem, czasem konieczne są krótkie podbiegi. Dlatego uprawiając speed hiking decydujemy się na lekkie i elastyczne buty, które pozwolą łatwo i wygodnie przebyć trasę. Nowy model Merrell Capra, dostępny zarówno w kolekcji damskiej jak i męskiej, został zaprojektowany z myślą o wszystkich osobach, które tak jak marka Merrell cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Image 2742

Image 2760

Model Merrell Capra wyróżnia idealne dopasowanie do stopy. Wierzch butów wykonano ze skóry syntetycznej oraz siateczki. Zastosowano w niej oczekującą na przyznanie patentu technologię Stratafuse™, która zapewnia dobre trzymanie stopy i wspiera jej naturalne ruchy. Specjalny system sznurowania stabilizuje stopę, a język z wstawkami uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta. W modelach Capra wykorzystano technologię Gore-Tex®, która sprawia, że buty mają zdolność „oddychania”, są wodoszczelne i można je nosić przez cały dzień.

Capra Sport GTX_65035_499pln

Capra Sport GTX_65037_499pln

Capra Sport GTX_65039_499pln

Konstrukcja bieżnika Merrell Capra została zainspirowana budową racic górskich kozic – gwarantuje świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie. Podeszwa środkowa UniFly™ zapewnia solidną amortyzację i ochronę w tylnej części buta oraz dobre wyczucie terenu w części przedniej. Podeszwa zewnętrzna Vibram® gwarantują świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie.

Merrell_Capra_65039_499pln
Sugerowana cena detaliczna Merrell Capra: 499 pln

Test tego modelu niedługo na naszym blogu! 🙂

Źródło: Informacja prasowa

Translate »