Sukces Avalon Extreme Warszawa. Rugbyści awansowali do I ligi!
Avalon Extreme Team

Sukces Avalon Extreme Warszawa. Rugbyści awansowali do I ligi!

Rugbyści Avalon Extreme Warszawa osiągnęli największy sukces w historii swoich występów w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach. W turnieju, który odbył się w Radomiu, podopieczni Tomasza Bidusia wywalczyli upragniony awans do I ligi.

 

Avalon Extreme Team

Nieustępliwość, determinacja, walka do ostatniej kropli potu oraz upragniony sukces. Tak w skrócie można podsumować występ Avalon Extreme Warszawa na turnieju w Radomiu, który zadecydował o awansie do I ligi. Stołeczny zespół rozegrał cztery spotkania, nie ponosząc żadnej porażki. Przy okazji, pobili własny rekord punktowy, pokonując 71:33 Lavoro Częstochowa.

Najważniejszy jest progres całego zespołu. Stajemy się coraz lepsi, a treningi nie idą na marne. Konsekwentnie budujemy drużynę, która w niedalekiej przyszłości ma być czołową ekipą w Polsce. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyliśmy w niewiele ponad rok od powstania naszego klubu. Rozwój oraz radość z gry są dla nas najważniejsze. Cały czas szukamy nowych zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił w rugby na wózkach. Na świętowanie nie będzie jednak zbyt dużo czasu. Już w przyszłym tygodniu wybieramy się do Czech, gdzie weźmiemy udział w prestiżowym turnieju międzynarodowym – powiedział Tomasz Biduś.

Jego drużyna w Radomiu nie miała sobie równych. Ograła kolejno zespół Strangers, Lavoro, Jokers Bydgoszcz oraz IKS Jeźdźcy Mikołów. Avalon Extreme Warszawa powstał w 2016 r. Już w pierwszych miesiącach działalności drużyna miała na swoim koncie wiele zwycięstw w sparingach oraz turniejach regionalnych, co uczyniło z niej groźnego przeciwnika dla innych zespołów trzecioligowych. Po bezapelacyjnym zwycięstwie w III Turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, wywalczyła sobie pewne miejsce w II lidze i udział w meczach pucharowych. We wrześniu br. sięgnęła po kolejny awans, tym razem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wyniki:

Strangers – Avalon Extreme Warszawa 30:61

Avalon Extreme Warszawa – Lavoro Częstochowa 71:33

Jokers Bydgoszcz – Avalon Extreme Warszawa 38:54

Avalon Extreme Warszawa – IKS Jeźdźcy Mikołów 53:36

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Avalon Extreme Team

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

Translate »