Szczyrk Business Run 2019 – górska wersja charytatywnej sztafety

Szczyrk Business Run 2019 – górska wersja charytatywnej sztafety

24 sierpnia, po raz pierwszy w Szczyrku, wystartuje charytatywna sztafeta biznesowa górskim szlakiem – Szczyrk Business Run 2019. Sto 5-osobowych zespołów zmierzy się z malowniczą, ale i wymagającą trasą poprowadzoną przez tereny Beskidu Śląskiego. Bieg jest częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. Zapisy trwają.

Fundacja Poland Business Run co roku organizuje największą w kraju charytatywną sztafetę, która z każdą edycją gromadzi coraz więcej uczestników. Tym razem, dwa tygodnie przed biegami startującymi jednocześnie w 9 miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Katowicach, odbędą się także sztafetowe zawody górskie w Szczyrku.

– Trasy, które do tej pory proponowaliśmy uczestnikom Poland Business Run wiodły przez najbardziej charakterystyczne miejsca polskich miast lub piękne podmiejskie tereny zielone. Każda z nich została przygotowana w ten sposób, by mogli ją pokonać nawet początkujący biegacze. Jesteśmy jednak pewni, że część z naszych zawodników jest już gotowa na kolejne sztafetowe wyzwanie, jakim jest bieg górski. W tym roku, wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy przygotować Szczyrk Business Run 2019. To najmłodsze zawody w naszej biegowej rodzinie – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Bieg wystartuje w Szczyrku 24 sierpnia. Każdy z zawodników drużyny przebiegnie taką samą pętlę o długości około 10 km. Dystans dla całego zespołu wyniesie więc łącznie ok. 50 km. Start i meta zlokalizowane będą na Hali Skrzyczeńskiej 1000 m n.p.m. na terenie Szczyrk Mountain Resort, gdzie stanie także miasteczko biegowe.

– Jako jeden z największych kompleksów całorocznych w Polsce chętnie włączamy się w inicjatywy sportowe, a jeśli mają one dodatkowo charakter charytatywny to tym bardziej. Z Fundacją Poland Business Run wzorowo współpracowało nam się przy zimowym projekcie Adaptive Snow Camp, organizując obóz snowboardowy dla osób po amputacjach kończyn, dlatego także latem chcemy wykorzystać potencjał pięknego miejsca, jakim jest Szczyrk, naszą nowoczesną infrastrukturę i w słusznej sprawie, ze sportowym duchem wesprzeć tych, którzy tego potrzebują – mówi Karolina Korba, Event & Product Manager ze Szczyrk Mountain Resort, współorganizatora imprezy.


Sztafeta, podobnie jak impreza Poland Business Run, ma charakter charytatywny – środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na wsparcie osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. Dzięki biegaczom startującym w Szczyrku beneficjenci otrzymają protezy, sprzęt medyczny lub cenne godziny rehabilitacji.

Zapisy do Szczyrk Business Run 2019 już trwają i zakończą się 18 sierpnia lub po wyczerpaniu limitu miejsc. Koszt udziału jednego 5-osobowego zespołu to 500 zł netto. Aby zgłosić drużynę do biegu, należy zarejestrować się online: https://polandbusinessrun.pl/member/pl/register/.

Partnerem biegu jest Szczyrk Mountain Resort, Miasto Szczyrk i GOPR.

Translate »