Szybki pomysł na majówkę

Szybki pomysł na majówkę

Majówka tuż, tuż, a Ty jeszcze nie zaplanowałeś wyjazdu? Nic straconego, sprawdź gdzie warto się wybrać i co koniecznie należy ze sobą zabrać.

Pierwszy długi weekend to idealny moment na zaplanowanie wyjazdu i rozpoczęcie sezonu piknikowego. Wybierając destynację nie szukaj daleko, Polska ma do zaoferowania wszystko czego potrzebujesz: malownicze góry, zachwycające wybrzeże, bogate w niezwykłe historie i tradycje miasta. Planowanie wyjazdu na ostatnią chwilę ma swoje niewątpliwe zalety, przewidywania pogodowe są znacznie bardziej prawdopodobne niż miesiąc wcześniej. Najbliższy weekend nie będzie należał do najcieplejszych, jednak temperatura powyżej 15 kresek stworzy idealne warunki do zwiedzania miast i zorganizowania pierwszego w tym roku pikniku na świeżym powietrzu. Zanim wyruszysz w podróż pełną przygód przygotuj listę niezbędnych rzeczy, których będziesz potrzebować niezależnie od  obranego kierunku. Planując dłuższą wycieczkę samochodem zapewnij komfort sobie
i pozostałym pasażerom. Zabierz ze sobą poduszki, które będą podporą dla kręgosłupa lub głowy. Jeżeli wybierasz się na wyjazd z dziećmi przygotuj dla nich komfortową strefę, w której w razie potrzeby będą mogły się zdrzemnąć. W tej roli świetnie sprawdzi się letnia kołdra Alvsbyn czy Soft Line. Przewiewna i lekka kołdra przyda się również podczas pikniku czy w hotelu jako dodatkowe okrycie. Kołdry letnie można z łatwością prać i zwijać w rulon, dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca niż śpiwór, a po rozłożeniu zwiększają swoją objętość trzykrotnie.

Idealny wyjazd majówkowy to taki, podczas którego nie tylko odkryjesz ciekawe miejsca, ale również odpoczniesz. Dlatego dopilnuj by plan nie był zbyt napięty i koniecznie zarezerwuj czas na relaks z książką lub ulubioną gazetą na łonie natury.

Wyprawa w góry

Południowe rejony Polski to idealne miejsce na wyjazd ze znajomymi lub rodziną. Na weekendowy pobyt świetnie sprawdzi się np. Szczawnica. Miłośnicy górskich wypraw i długich spacerów znajdą idealne dla siebie warunki. Usytuowana pomiędzy łańcuchem Pienin oraz Beskidu Sądeckiego daje wiele możliwości na krótkie górskie wyprawy, lub spokojne spacery w malowniczych okolicznościach przyrody. Idealnym miejscem na piknik będzie Palenica, na którą można dostać się pieszo lub kolejką krzesełkową. Zapakuj smakołyki i orzeźwiające napoje do kosza piknikowego, zabierz poduszki i wjedź na szczyt, z którego roztacza się fantastyczny widok na okolicę. W odległości niecałych 30 km znajduje się podejście na najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony. Tuż obok usytuowany jest Czerwony Klasztor, to propozycja dla turystów ciekawych miejscowej historii. Kolejnym punktem na mapie historycznej jest zamek w Niedzicy, w którym według legendy przetrzymywany był nasz polski Robin Hood – Janosik. Według opowieści Janosik z tęsknoty za ukochaną i wolnością rozerwał łańcuchy, przeskoczył mury zamku i zniknął w pobliskim lesie.

Okolice Szczawnicy są niezwykle malownicze można je podziwiać nie tylko ze szczytów górskich, ale również z powierzchni wody. Trasa spływu Dunajcem wiedzie przez urokliwe zakątki, rzeka tworzy w okolicy Szczawnicy przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając niepowtarzalne widoki. To zdecydowanie punkt, którego nie można pominąć będąc w Szczawnicy.

Wybierając się w góry pamiętaj aby zabrać:

  • Wygodne obuwie
  • Mapy szlaków, które zamierzasz przejść
  • Aparat fotograficzny
  • Poduszki dla komfortowej jazdy
  • Kołdrę piknikową, która sprawdzi się w wielu sytuacjach
  • Apteczkę

Przed wyjazdem upewnij się, że samochód jest sprawny, sprawdź powietrze w kołach i poziom olejów.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Translate »