Technologia GORE-TEX® w produkcji odzieży, rękawiczek i akcesoriów marki Rab

Technologia GORE-TEX® w produkcji odzieży, rękawiczek i akcesoriów marki Rab

Nowe produkty Rab’a korzystającego z technologii GORE-TEX® będą dostępne dla klientów od sezonu jesień/zima 2019.

Począwszy od jesienno/zimowej kolekcji 2019 r. Rab, brytyjski producent odzieży technicznej i sprzętu outdoorowego, rozpocznie stosowanie tkanin i technologii produktowych GORE-TEX® w produkcji swojej odzieży, rękawiczek i dodatków.
Od 1981 r. Rab produkuje produkty na wyprawy górskie, wspinaczkę i inne sporty na świeżym powietrzu, które w swojej kategorii zaliczane są do najlepszych. Teraz, wraz z integracją produktów GORE-TEX®, marki, która w połowie lat 70. samodzielnie stworzyła kategorię wodoodporną i oddychającą, Rab® będzie nadal budował najlepszą w swojej klasie ofertę produktową.

„Firma Rab zawsze mocno wierzyła, że użytkownicy naszych produktów zasługują na najlepsze możliwe materiały stosowane w
produkcji odzieży i asortymencie” powiedział Tim Jasper, Dyrektor Projektowy firmy Rab. „Nowa współpraca z Gore wprowadza obie firmy w nową, ekscytującą erę. Dokonania i wiedza specjalistów z firmy GORE-TEX® jest nie do przecenienia i razem planujemy iść jeszcze dalej, ustalając nowe granice”.

Firma Rab zaprezentuje partnerom detalicznym swoje nowe produkty z technologią GORE-TEX® począwszy od zimy 2018 przed i na targach Outdoor Retailer Winter Market w Denver, CO w listopadzie 2018, jak również na targach ISPO w Monachium, w styczniu 2019.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy nawiązad współpracę z firmą Rab, producentem sprzętu i odzieży klasy premium” powiedział Mike Adams, Szef działu odzieży sportowej w firmie W.L. Gore & Associates. ”Dostępność i debiut odzieży, rękawiczek i akcesoriów Rab na GORE-TEX® nastąpi od jesieni 2019 oferując, zarówno odbiorcom Rab, jak i GORE-TEX®, nowe możliwości wynikające z połączenia innowacyjnej technologii Gore z najlepszymi produktami Rab”.

Firma Rab powstała w Północnej Anglii w roku 1981, założona przez wspinacza, innowatora i miłośnika przygód Rab’a Carringtona i produkuje odzież oraz wyposażenie, która do dziś nosi jego imię. Jego cel był prosty – stworzyć porządne, trwałe wyposażenie do wspinaczki na najwyższym poziomie.

Każdy element składowy nowości w Rab jest produkowany ręcznie i rygorystycznie testowany przez samego właściciela, oraz
przyjaciół i zaprzyjaźnionych wspinaczy, którzy muszą mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami atmosferycznymi.
Dzisiaj nadal jesteśmy bezustannie przywiązani do najbardziej ścisłych standardów Rab’a, pomysłowości i ducha pionierstwa.
Wykonujemy wytrzymałą, wysoce wydajną odzież i asortyment, który daje Tobie ochronę absolutną, comfort i wolność , wszędzie tam gdzie jesteś – na wzgórzu, grani, czy szczycie. Stosujemy zarówno najnowocześniejsze materiały, jak również sprawdzone w praktyce, takie jak europejski puch najwyższej jakości. Żadne wymyślne rzeczy, czy fantazyjne technologie – tylko uczciwość, współdziałanie elementów, które można raczej naprawid, niż wymienid. Robione przez wspinaczy dla wspinaczy.


Materiał Gore
Gore Fabrics Division ponad 40 lat temu zrewolucjonizował przemysł odzieży wierzchniej dzięki wodoodpornemu, oddychającemu materiałowi GORE-TEX® i do dzisiaj pozostaje liderem w dziedzinie odzieży o wysokiej wydajności. Produkty z tkanin Gore zapewniają komfort i ochronę w trudnych warunkach i w codziennym życiu, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie i pewnie osiągał lepsze rezultaty oraz doświadczać więcej. Począwszy od wędrówek w ulewie, po operacje wojskowe i gaszenie pożarów, głębokie zrozumienie potrzeb konsumentów i przemysłu przez Gore przyczynia się do rozwoju produktów o znaczących korzyściach w zakresie wydajności.

O firmie Gore
W.L. Gore & Associates jest globalną firmą zajmującą się nauką o materiałach, poświęconą przemianom przemysłowym i poprawie jakości życia. Od 1958 roku Gore rozwiązuje złożone wyzwania techniczne w wymagających środowiskach – od przestrzeni kosmicznej po najwyższe szczyty świata, aż po wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała. Dzięki ok. 9 500 współpracowników i silnej, ukierunkowanej na zespół kulturze, Gore osiąga roczne przychody przekraczające 3 miliardy dolarów.

Translate »