Technologia i adrenalina idą w parze. Microsoft sponsorem Survival Race

Technologia i adrenalina idą w parze. Microsoft sponsorem Survival Race

Microsoft informuje o nawiązaniu współpracy z organizatorem Survival Race. Podczas wydarzeń zaplanowanych w ramach Survival Race w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, firma wyposaży stanowiska obsługi zawodników w komputery Surface Pro 4 oraz przygotuje strefę aktywności dla rodzin i dzieci z konsolami Xbox One i grami ruchowymi Kinect.

Współpraca pomiędzy Microsoft a Survival Race obejmuje cały sezon 2017. W jej ramach firma wesprze organizatorów Survival Race – udostępniając komputery Surface Pro 4 – w planowaniu i obsłudze wydarzenia. Zaangażowanie Microsoft oznacza również wiele technologicznych atrakcji i niespodzianek dla kibiców biegu. Będą one czekać podczas każdego z trzech wydarzeń, w miasteczku festiwalowym, przy stoisku nowego partnera. – Nasze marki łączy bardzo wiele – podobnie jak organizatorzy biegu Survival Race, w naszych produktach stawiamy na oryginalność, różnorodność oraz funkcjonalność dedykowaną aktywnym zawodowo i fizycznie osobom. W związku z tym jesteśmy podekscytowani perspektywą wspólnych działań – mówi Tomasz Świeściak z Microsoft. Na jakie urządzenia będą mogli natknąć się podczas Survival Race zawodnicy oraz kibice?

Surface Pro 4

Osoby aktywne często podczas wyboru odpowiedniego sprzętu mogą stanąć przed dylematem czy wybrać lekkość, czy raczej postawić na wydajność. Odpowiedzią na takie rozterki jest komputer Microsoft Surface Pro 4. To niezwykle wydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o osobach prowadzących mobilny styl życia. Cechuje go niewielka waga oraz smukła obudowa, a jego bateria pozwala nawet na 9 godzin ciągłej pracy, bez konieczności ładowania komputera. Dzięki odczepianej klawiaturze i możliwości pracy w trybie tabletu ten wszechstronny sprzęt sprawdza się zarówno w biurze, jak i w podróży. Z komputerem Surface Pro 4 współpracuje poręczne pióro Surface Pen, mocowane magnetyczne do obudowy, które umożliwia użytkownikom Windows 10 rysowanie bezpośrednio na ekranie Surface, sporządzanie odręcznych notatek czy edycję stron internetowych.

Kinect dla Xbox One

W dobie popularności smartfonów, dronów i innych nowinek technologicznych, dzieci coraz trudniej zachęcić do zabawy z dala od komputera i telewizora. Rodzice wiedzą, że rozrywka z nowoczesnym gadżetem potrafi wciągnąć najmłodszych skuteczniej, niż aktywność na powietrzu. Czy można znaleźć bezpieczną zabawę, która nie znudzi się za szybko, która będzie edukacyjna i poderwie dziecko do aktywności fizycznej, a jednocześnie umożliwi zabawę całej rodzinie? Tak! Urządzeniem, które zrewolucjonizowało wspólne spędzanie czasu jest Kinect dla konsoli Xbox, który łączy aktywność fizyczną z porywającą zabawą. Kinect pozwala zmienić każde pomieszczenie w prawdziwe centrum multimedialne, co pozwala poczuć się jak zawodowy sportowiec, tancerz czy superbohater. Wszystko bez niepotrzebnych pilotów czy kontrolerów, wystarczy wejść w pole widzenia kamery, by włączyć się do akcji, którą właśnie widać na ekranie. W ten sposób widząc na ekranie np. piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać za pomocą naturalnych ruchów – zabawa jest intuicyjna i nie ogranicza wyobraźni naszych pociech. Kinect to również szereg atrakcji dla bardziej wymagających użytkowników, którzy jako rozgrzewkę przed startem w zawodach, mogą we własnym salonie ćwiczyć pod okiem wirtualnego trenera, dzięki aplikacjom fitness na bieżąco śledzącym ich postępy.

Translate »