Temperatura rośnie! – zadbaj o gospodarkę wodno-elektrolitową swojego dziecka

Temperatura rośnie! – zadbaj o gospodarkę wodno-elektrolitową swojego dziecka

W czasie wakacji wszyscy jesteśmy bardziej aktywni, ale dotyczy to zwłaszcza dzieci, które spędzają na powietrzu cały dzień, bawiąc się z rówieśnikami, szalejąc na plaży czy jeżdżąc na rowerze. A kiedy trwa najlepsza zabawa, ostatnią rzeczą, o jakiej pamiętają, jest regularne picie. Dlatego to my musimy zadbać o to, aby w czasie upałów i wzmożonego ruchu nasze pociechy uzupełniały elektrolity. Pomoże nam w tym nowy Plusssz Junior Elektrolity Complex.  

Zapotrzebowanie na wodę pochodzącą z napojów i produktów spożywczych dzieci w wieku od lat 3 do 10 wynosi od 1250 do ok. 2000 ml na dobę. Jeszcze więcej płynów młody organizm potrzebuje przy wysiłku fizycznym oraz przy wyższej temperaturze i obniżonej wilgotności powietrza. Czynniki te powodują również większe straty elektrolitów z potem, a odpowiedni bilans sodu, potasu i magnezu jest bardzo ważny dla zachowania prawidłowej równowagi wodno-elektrolitowej organizmu, także dziecięcego1.

Regularne nawadnianie jest zatem kluczowe zwłaszcza latem, podczas upałów, podróży, wysiłku i zabawy, kiedy dzieci zapominają o piciu i łatwo się odwadniają. Objawami, które powinny nas zaniepokoić, są oznaki nadmiernego zmęczenia, bóle i zawroty głowy oraz nieregularny rytm serca. Aby ich uniknąć, podawajmy maluchom suplementy zawierające zestaw elektrolitów pomagających w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Nowe musujące tabletki Plusssz Junior Elektrolity Complex pozwalają przyrządzić pyszny napój o owocowym smaku, z kompletem minerałów i witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu podczas upałów i letnich aktywności. Kompleks elektrolitowy zapewni odpowiednie nawodnienie, a witaminy z grupy B pomogą zwalczyć znużenie i zmęczenie, co będzie dodatkowym wsparciem dla organizmu dziecka.

A zatem podając dziecku do picia suplement diety w postaci smacznego napoju, zyskamy pewność, że przyjmuje odpowiednią ilość płynów i niezbędne dla niego składniki. Połączmy przyjemne z pożytecznym!

Elektrolity są ważnym składnikiem pożywienia. Aby zapewnić je w diecie młodego organizmu, zachęcajmy maluchy do jedzenia produktów, które je zawierają, czyli np. płatków żytnich i kukurydzianych (sód), pomidorów, bananów i owoców suszonych (potas) oraz pestek dyni, kakao i migdałów (magnez).

Plusssz Junior Elektrolity Complex zawiera kompleks elektrolitowy: magnez, potas, sód oraz glukozę, które zapewniają prawidłowe nawodnienie organizmu, a także kompleks witaminowy: tiamina, niacyna, witamina B6, biotyna, witamina B12, które pomagają zwalczać uczucie zmęczenia i znużenia. Aby zapewnić dziecku komplet elektrolitów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, zaleca się podać mu 4 tabletki dziennie – 1 tabletkę należy rozpuścić w 125 ml chłodnej wody. Sok owocowy w proszku zapewnia napojowi pyszny smak, dlatego dzieci z chęcią same sięgną po ten suplement diety.

Cena ok. 11 zł/20 tabletek

Przypisy

  1. „Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja”, red. nauk. prof. dr hab. med. Jarosz M., Instytut Żywności i Żywienia, Warszawa 2017 r.

Translate »