The North Face Lavaredo Ultra Trail: nowy rekord trasy

The North Face Lavaredo Ultra Trail: nowy rekord trasy

Andy Symonds zwyciężył w 10. edycji 119 – kilometrowego ultramaratonu rozgrywanego w sercu włoskich Dolomitów. Na metę dotarł w rekordowym czasie 12 godzin, 15 minut i 6 sekund!

8 minut po Brytyjczyku finiszował dobrze znany miłośnikom biegów górskich w Polsce Litwin Gediminas Grinus. Trzeci, z czasem 12 godzin, 36 minut i 45 sekund był Hiszpan Javier Dominguez.
Wśród kobiet triumfowała Andrea Huser ze Szwajcarii, która w Cortinie d’Ampezzo pojawiła się po 14 godzinach, 32 minutach i 39 sekundach. Druga była Hiszpanka Uxue Azpeitia Fraile z czasem 15 godzin, 13 minut i 9 sekund, a nieco ponad 7 minut po niej na mecie zjawiła się Brazylijka Fernanda Maciel.

W tym roku impreza The North Face Lavaredo Ultra Trail, w ramach której rozgrywane są biegi na dystansach: 119, 47 i 20 kilometrów, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy z Polski. W koronnym Lavaredo Ultra Trail najlepsze wyniki osiągnęli Agnieszka Korpal, która zajęła 17 miejsce wśród kobiet i Michał Jochymek, finiszujący na 37 miejscu wśród mężczyzn.

Pełne wyniki znaleźć można na stronie: http://ultratrail.it

Translate »