The North Face Steep Series Co ma wspólnego odzież freeridowa ze skafandrem astronauty?

The North Face Steep Series Co ma wspólnego odzież freeridowa ze skafandrem astronauty?

The North Face otwiera nowy sezon najbardziej zaawansowanym technicznie zestawem odzieży narciarskiej i snowboardowej w swojej historii. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach „Mission Kit” został stworzony z myślą o eksploracji nieznanych terenów i ochronie w najtrudniejszych warunkach.

Wzorem kombinezonów dla astronautów, każdy element kurtki i spodni przemyślany został tak, by spełniać konkretne funkcje i pomagać użytkownikowi w osiąganiu wyznaczonego celu.

Unikalną cechą kolekcji jest ergonomiczny krój, dopasowany do ułożenia ciała w pozycji zjazdowej. Został on udoskonalony w oparciu o doświadczenie sportowców wspieranych przez The North Face, m.in. Léo Slemetta zwycięzcy Freeride World Tour 2017. Jak mówi pochodzący z Chamonix narciarz –  „Nie ma zbyt trudnych warunków dla nowego setu z kolekcji Steep Series! Od japońskiego głębokiego puchu w styczniu, po strome majowe linie w Alpach. Jest idealny na cały sezon. Najbardziej imponuje mi jakość materiału – zachowuje najwyższe parametry nawet po wielu miesiącach przygód.”

Przy produkcji nowej linii Steep Series wykorzystana została opatentowana przez markę technologia Fuseform™. Pozwala ona na łączenie trwalszych i cięższych włókien z lżejszymi i tym samym tworzenie stref o zwiększonej wytrzymałości np. na ramionach bez konieczności zszywania dwóch kawałków materiału. Po raz pierwszy w historii tego typu warstwa zewnętrzna została połączona z membraną GORE-TEX®!

„W 1991 roku wprowadziliśmy kolekcję Steep Tech, stworzoną we współpracy z legendarnym narciarzem Scottem Schmidtem. Była to pierwsza tego typu linia odzieży na rynku. Dziś kierujemy się dokładnie tą samą filozofią co wtedy – chcemy tworzyć najlepszą odzież, która pozwoli przekraczać sportowcom kolejne granice. Nasi projektanci inspirowali się tym, jak tworzone są skafandry dla astronautów – tak samo jak oni, nasi sportowcy zmierzają w nieznane i muszą zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami. Potrzebują więc zestawu, który będzie ich chronił i pozwoli osiągnąć założony cel, bez względu na to, co zastaną na miejscu.” – wyjaśnia Darren Cookson, wiceprezes ds. Produktów w The North Face EMEA.

Prawdziwy chrzest bojowy produkty z kolekcji Steep Series przeszły w czasie wyprawy teamu The North Face do gruzińskiej Svanetii. Léo Slemett, Sam Antmatten i Markus Eder mieli okazję przetestować odzież niemalże w każdych warunkach i terenie na jaki trafić mogą miłośnicy freeride’u – od głębokiego puchu na „alaskańskich” zboczach, po strome żleby opadające z mierzącego 4694 m n.p.m. szczytu legendarnej Ushby.

Zapowiedź filmu dokumentującego ich wyprawę:  https://youtu.be/7KVecS-1lE8

Kolekcja The North Face Steep Series dostępna na stronie www.thenorthface.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face.

Aby być na bieżąco, warto śledzić @TheNorthFace na Instagramie i Facebooku oraz @TheNorthFaceEU na Twitterze.

Translate »