The North Face: Trail Light

The North Face: Trail Light

Właśnie to pytanie zadawała sobie Stephanie Case, biegaczka, prawniczka oraz członkini zespołu The North Face Explorer, gdy zakładała fundację Free to Run. Celem jej działalności jest umożliwienie kobietom oraz dziewczętom żyjącym w regionach dotkniętych konfliktami angażowania się w aktywność na świeżym powietrzu. Kiedy rozpoczynała swoją działalność, wiele osób mówiło, że pomysł jest szalony i nie może się udać. Jak mówi Stephanie:

„W jaki sposób możemy dowiedzieć się co jest możliwe, jeśli nie spróbujemy?”

Działająca od 2014 r. fundacja pomogła do dziś przeszło 3000 kobiet oraz dziewcząt na całym świecie (więcej informacji znaleźć można na stronie https://freetorun.org/about-us).

Podejście Stephanie jest ucieleśnieniem idei Never Stop, która przyświecała projektantom marki The North Face przy tworzeniu kolekcji biegowej Trail Light, przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. W jej myśl odzież, akcesoria czy obuwie mają być ostatnim zmartwieniem, gdy ruszają w teren. Mają towarzyszyć i ułatwiać im pokonywanie kolejnych granic. Sprawić, że nigdy nie przestaną dążyć do celu.

Translate »