Triada 2017 – fotogalerie z letniej edycji

Triada 2017 – fotogalerie z letniej edycji

1-2 lipca 2017 roku – dwa dni w pięknych górach na niełatwych ścieżkach biegowych podczas letniej Triady, kolejnego wydarzenia Ligi Biegów Górskich Dare 2b, objętego także programem Regatta RUSZ SIĘ! Do Krościenka nad Dunajcem przyjechało blisko 300 uczestników, a zdecydowana większość biegaczy zdecydowała się na start w głównej konkurencji, czyli biegu etapowym. Uczestnicy w sobotę przemierzali trasy Beskidu Sądeckiego, w nocy z soboty na niedzielę wyruszali w Pieniny, a następnego dnia sprawdzali swoją silną wolę w Gorcach. Po każdym etapie na mecie czekał medal, co oznacza, że po udanym weekendzie każdy finisher biegu etapowego wracał do domu z trzema medalami!

Każdy bieg odbywał się w innym paśmie górskim, dlatego każdy start i meta znajdowały się w innym miejscu w Krościenku nad Dunajcem. Można było poczuć się jak na trzech zupełnie innych biegach. Każde pasmo górskie zaprezentowało swoje wyjątkowe atuty, były potoki, podbiegi, błoto i kamienie. Czas pomiędzy biegami uczestnicy spędzali na integrowaniu się i intensywnym wypoczywaniu przed kolejnym etapem biegu.

Najważniejszym atutem Triady jest jednak fakt, że może się ona stać przepustką do biegów ultra. Na wybór dystansu Triada 50 (czyli 17 km + 11 km + 22 km) zdecydowało się bardzo dużo osób, dla których najdłuższe dotychczasowe starty ograniczały się do półmaratonów i maratonów.

Uczestnicy Triady otrzymali w pakiecie startowym wyjątkowy gadżet: bardzo kolorowy kubek z indywidualnym nadrukiem! Przed biegiem można było wpisać w formularzu zapisów swoje motto lub inny dowolny napis, który został później umieszczony na kubku. Amatorzy zdjęć, facebooka i instagrama mieli prawdziwą ucztę pod niespotykaną fotościanką z nadrukiem w kształcie serca i podpisem „Kocham Góry”, na której tle mogli zrobić sobie nieliczoną ilość zdjęć – z czego chętnie korzystali!

Zwycięzcy tegorocznej edycji Triady na poszczególnych etapówkach to:

Triada Ultra 105 – Ania Witkowska i Michał Stopa

Triada 80 – Gosia Rajner i Paweł Fałek

Triada 68 – Magda Łączak i Paweł Dybek

Triada 50 – Małgorzata Wicha i Michał Stawski

Jesteśmy przekonani, że biegi etapowe, które zyskały już dużą popularność w Europie, w kolejnych latach staną się popularniejsze również w Polsce. W końcu – zgodnie z hasłem Triady – „Co trzy biegi to nie jeden!”

Jeśli już teraz ktoś nabrał ochoty na etapowe biegi, to najbliższa okazja już w styczniu na edycji zimowej Triady! Jak było w tym roku na letniej Triadzie, można przekonać się oglądając zdjęcia w galerii na www.ligabiegowgorskich.pl:

https://ligabiegowgorskich.pl/triada-gorce

https://ligabiegowgorskich.pl/triada-beskid-sadecki

https://ligabiegowgorskich.pl/triada-pieniny

Translate »