Ultramaraton Rykowisko

Ultramaraton Rykowisko

Miłośnicy ultramaratonów i biegów terenowych powinni jak najszybciej zarezerwować sobie pierwszy weekend czerwca na imprezę naprawdę wyjątkową: 4 czerwca 2016 r. w Łącku k. Płocka odbędzie się druga edycja „RYKOWISKA”, pierwszego i prawdopodobnie wciąż jedynego ultramaratonu na Mazowszu

„RYKOWISKO” to właściwie dwa pełnoprawne biegi ultramaratońskie (100 km i 50 km) na terenie Pojezierza Gostynińskiego, ze startem w Łącku k. Płocka – ok. 120 km od Warszawy, Łodzi czy Torunia. To prawdziwa gratka dla ultra-biegaczy z centralnej i północnej Polski, którzy w poszukiwaniu emocji muszą zwykle podróżować kilkaset kilometrów, by uczestniczyć w biegach górskich. Poprowadzone szlakami turystycznymi regionu trasy obydwu biegów są łatwe pod względem technicznym i w całości biegną przez przepiękne mazowieckie lasy, w okolicy malowniczych jezior i bagien. Ta jedyna w swoim rodzaju sceneria jest atrakcyjną alternatywą dla gór i dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, co potwierdzają uczestnicy pierwszej edycji „Rykowiska” z całej Polski.

PREZENTACJA RYKOWISKO

Impreza organizowana jest przez płocką Fundację „Rykowisko”. W pakietach startowych uczestnicy znajdą mapę trasy, numer startowy, koszulkę techniczną i inne niespodzianki. Na trasach obydwu biegów zlokalizowane będą punkty żywieniowe z opieką medyczną, a na mecie na każdego czekać będzie posiłek, piwo i pamiątkowy medal. Koszt wpisowego to 100 zł. (100 km) lub 60 zł. (50 km).

Oprawą biegu będzie sportowy piknik rodzinny na terenie boiska w Łącku, planowany jako wielka integracja całego lokalnego środowiska biegowego i sportowego. Oprócz możliwości śledzenia na żywo przebiegu rywalizacji „RYKOWISKA”, organizatorzy przewidują liczne atrakcje (nie tylko sportowe) dla starszych i młodszych. Wstęp wolny!

Formularz rejestracyjny, regulamin i wszelkie pozostałe informacje na temat „Rykowiska” można znaleźć na stronie internetowej www.rykowisko.org.

Translate »