Warsztaty plenerowe „Biebrza na przedwiośniu”

Warsztaty plenerowe „Biebrza na przedwiośniu”

Kraków, 25 marca 2014 r. – Samyang, we współpracy z fotografem Łukaszem Łukasikiem, zapraszają na niecodzienne warsztaty plenerowe „Biebrza na przedwiośniu”, które odbędą się w Biebrzańskim Parku Narodowym w dniach 03–06.04.2014.

Motywem przewodnim warsztatów są zjawiska przyrodnicze w jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Polsce. Biebrzański Park Narodowy o tej porze słynie przede wszystkim z ptaków na przelotach, ptaków lęgowych, rozlewisk, niebieskich żab moczarowych, łosi, pól kaczeńcowych.

warsztaty-plenerowe

Łukasz Łukasik, dla którego fotografia przyrody stała się nie tylko pasją, ale również sposobem na życie, poprowadzi cześć praktyczną oraz podzieli się swoją wiedzą teoretyczną z zakresu fotografii przyrody ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy w trudnym terenie, jakim jest Biebrzański Park Narodowy o tej porze roku. Markę Samyang będą reprezentować Adam Śmiałek i Piotr Madura, którzy poprowadzą wykłady na temat teleobiektywów: od pojęć teoretycznych, po czystą praktykę. Poznamy sposoby omijania ograniczeń, zmierzymy się mitami, nauczymy się sprawnie operować najdłuższymi ogniskowymi wykorzystywanymi w fotografii. Dowiemy się także, że sam obiektyw to nie wszystko. Na koniec spojrzymy na zagadnienie z punktu widzenia filmowca.

W terenie dotrzemy do wyjątkowych i nierzadko trudno dostępnych miejsc, gdzie wykorzystamy całą wiedzę teoretyczną pod czujnym okiem specjalistów. Fotosafari zostanie podzielone na dwa bloki (wczesno poranny oraz wieczorny), aby efektywnie wykorzystać warunki oświetleniowe.

W trakcie 4–dniowych warsztatów, będzie możliwość nieodpłatnego wypożyczenia i przetestowania obiektywów Samyang oraz akcesoriów marki Triopo. Warsztaty skierowane są do zaawansowanych fotografów, jak również do pasjonatów przyrody, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w fotografii przyrodniczej. Multidyscyplinarny zakres programu, realizowany w kameralnej atmosferze gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Warsztaty otwierają również miesiąc z Samyangiem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Aż do 5 maja będzie można nieodpłatnie wypożyczyć obiektywy Samyang, dzięki którym obserwacja przyrody stanie się jeszcze bardziej inspirująca. Pełen asortyment obiektywów dostępny będzie w Mamuciej Dolinie (Szostaki 13, 18-420 Jedwabne – www.mamuciadolina.pl).

Termin: 03 – 06 kwietnia 2014
Miejsce: Mamucia Dolina, Szostaki 13, 18-420 Jedwabne (www.mamuciadolina.pl)
Cena: 299 zł/osoba
W cenie:

  • warsztaty terenowe (2 dni)
  • warsztaty kameralne (3 dni)
  • bilety wstępu do BPN (2 dni)
  • bilety wstępu na prywatne wieże widokowe
  • wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja)
  • nocleg
  • poczęstunek

Ilość miejsc: 17
Zapisy oraz więcej informacji: info@samyang.pl

Źródło: Informacja prasowa

Translate »