Wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare 2b w Ustroniu

Wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare 2b w Ustroniu

26 listopada 2016 r. Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich. W tym dniu w Beskid Śląski zawitają najlepsi polscy biegacze górscy oraz goście z zagranicy, by rozstrzygnąć całoroczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2016. Po raz pierwszy odbędzie się tam Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

W ramach finałowych rozgrywek będzie miał miejsce czteroetapowy bieg na stokach Czantorii Wielkiej. Warto podkreślić, iż zawody te – pomimo swej elitarności – mają charakter otwarty, tzn. praktycznie każdy miłośnik biegania może spróbować swych sił i zdobyć czterokrotnie Czantorię. Zadane to nie będzie oczywiście łatwe, na co wskazuje już sama nazwa: Górska Masakra – Eliminator…

 eliminator_baner_2_1500

Wyjątkowa formuła powoduje, iż w każdej z serii odpadać będzie 25% najsłabszych zawodników – tak więc szansę na czterokrotne zdobycie Czantorii będą mieli tylko najlepsi. Jednak już sam udział i wbiegnięcie choć raz na szczyt będzie dowodem siły i charakteru.

W ramach wpisowego wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal i dedykowane na to wydarzenie opaski na głowę oraz rękę. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe. Przewidziane są także liczne nagrody niespodzianki. Dodatkowo rozegrane zostaną również biegi dla dzieci.

liga-dare2b

Po zawodach na terenie Uzdrowiska Ustroń w Hotelu Wilga odbędzie się Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare 2b z uroczystą dekoracją. Będzie istniała możliwość wykupienia biletów na udział dla osób z zewnątrz, które chciałyby przy dobrej kuchni i muzyce góralskiej poznać bliżej najlepszych polskich zawodników w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej. Organizatorzy liczą także na spore grono kibiców i już teraz zapraszają 26 listopada w okolice dolnej stacji kolejki na Czantorię, gdzie emocje sportowe sięgną tego dnia zenitu!

Partnerami strategicznymi zawodów jest Uzdrowisko Ustroń oraz Miasto Ustroń, a głównym partnerem technicznym Kolej Linowa Czantoria.

Głównym sponsorem tytularnym Ligi jest brytyjska marka odzieży dla aktywnych Dare 2b. Wydarzenie wsparte zostało przez program Regatta RUSZ SIĘ!

Więcej informacji o zawodach na stronie www.gorskamasakra.pl.

Translate »