Wilczy sposób na…letnią ochronę przed wysokimi temperaturami i komarami

Wilczy sposób na…letnią ochronę przed wysokimi temperaturami i komarami

Po miesiącach szarości i deszczu większość z nas wręcz nie mogła doczekać się pełni lata. Palące słońce i upały, połączone z często intensywną wakacyjną aktywnością mogą mieć jednak wysoce negatywne skutki dla naszego organizmu. Przyzwyczajonemu do umiarkowanych temperatur ciału nie jest łatwo odnaleźć się w coraz bardziej ekstremalnych, wynikających ze zmian klimatycznych warunkach. W naszej kwestii pozostaje to, jak o nie zadbamy. Co zatem powinniśmy robić w takiej sytuacji, aby zachować zdrowie i czuć się dobrze? Jack Wolfskin przygotował kilka wcale nie tak oczywistych rad jak chronić siebie i najbliższym przed wysokimi temperaturami.

#1 Nawadniajmy się

Prawie 60% ludzkiego organizmu składa się z wody. Podczas letnich upałów tracimy ją na rzecz utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Właśnie dlatego wtedy musimy dostarczyć jej znacznie więcej niż zwykle. Optymalna ilość przy umiarkowanym wysiłku fizycznym to 2l do 2,5l wody dziennie, jednak jeśli w naszym wakacyjnym planie uwzględniamy wycieczki rowerowe, dłuższe wędrówki bądź wspinaczki, nasze zapotrzebowanie znacznie wzrośnie. W takim przypadku oprócz ok. 3l wody powinniśmy zabrać ze sobą napój izotoniczny, który uzupełni utracone podczas aktywności elektrolity i mikroelementy. Poleca się też napój aloesowy lub wodę kokosową, które orzeźwiają, są bogate w cukry oraz minerały.

#2 Chrońmy głowę i oczy przed słońcem

Palące słońce w zenicie i brak czapki? To może skończyć się fatalnie! W skrajnych przypadkach letnie przegrzanie głowy jest w stanie doprowadzić do udaru słonecznego, a nawet zgonu. Szczególnie dzieci są narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Aby skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, należy wyposażyć się w odpowiednie nakrycie głowy.

Firma Jack Wolfskin posiada w swojej ofercie szeroki wybór czapek z daszkiem, kapeluszy i chust, które skutecznie ochronią głowy zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Osłonią również twarz i oczy – niezwykle podatne na działanie światła słonecznego. Pełne zestawienie nakryć głowy dla kobiet, mężczyzn i dzieci znajduje się w zakładce „czapki i kapelusze” każdej z tych trzech kategorii: https://sklep.jack-wolfskin.pl/dziecko/nakrycia-glowy-dzieciece-mlodziezowe.html Pełną ochronę daje połączenie ich z okularami i kremem posiadającymi filtr UV.

#3 Ubierajmy się odpowiednio

Słońce jest lekarstwem na obniżony nastrój, w zbyt dużej ilości może mieć jednak negatywne skutki. Nadmierne stężenie promieni UV jest w stanie spowodować poparzenia, przebarwienia, uczulenie, a nawet nowotwory skóry. W wakacyjnym zamieszaniu wiele osób zapomina o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Nie wie też, że mimo zabezpieczenia odkrytych części ciała kremem z filtrem, promienie UV przenikają przez noszony materiał, docierając do skóry. Aby zapewnić naszemu ciału odpowiednią wentylację i komfort podczas gorących dni, powinniśmy wybierać oddychające i jednocześnie szybkoschnące ubrania. Z myślą o tych, którzy są narażeni na negatywne skutki promieni słonecznych, marka Jack Wolfskin stworzyła linię produktów posiadającą technologię UV Shield. Mieszanka poliestru i organicznej bawełny w połączeniu z zawartymi filtrami UV40+ tworzy wygodną, lekką i przewiewną odzież, która skutecznie zatrzymuje szkodliwe promienie. Wiele produktów wzbogacono o dodatkowe technologie takie jak: Stretch (elastyczność), Quick Moisture Control (wentylacja i szybkie schnięcie) oraz S. Fresh (hamowanie rozwoju bakterii). Przykładowe produkty UV Shield dla kobiet można znaleźć w zakładce „ochrona uv”: https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/ochrona-uv.html

#4 Unikajmy chemii

Częste deszcze, wysoki poziom wody w stawach i wilgotność to perfekcyjne warunki do rozwoju dla komarów, których w tym roku jest niezwykle dużo. Naukowcy zgodnie stwierdzają, że ich ilość pobiła rekordy ostatnich lat. Atakują nas dosłownie wszędzie, przez co władze większych aglomeracji zdecydowały się zainwestować setki tysięcy złotych na walkę z tymi nieprzyjemnymi owadami. Indywidualnie próbujemy odstraszyć je specjalnymi preparatami, które, choć są skuteczne, to zawierają toksyczne związki, które w zbyt dużej ilości mogą okazać się dla nas  szkodliwe.

W odpowiedzi na potrzeby zarówno sfrustrowanych komarami mieszkańców miast, jak i podróżników zwiedzających leśne, jeziorne i tropikalne zakątki świata, marka Jack Wolfskin opracowała innowacyjną technologię, dzięki której używanie tego typu środków jest niepotrzebne. Kolekcja Mosquito Proof to miękki, przyjemny w dotyku, specjalnie tkany materiał, w którym nie używa się środków chemicznych. Jego gęsty splot testowano w komorze z 400 komarami różnych gatunków. Skuteczność ochrony przed ukąszeniem w koszuli Lakeside wynosiła 100%! W ramach odzieży chroniącej przed ukąszeniami wyprodukowano kapelusze z moskitierami, kurtki, spodnie, koszule i sukienki dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Więcej o technologii producent pisze tu: https://sklep.jack-wolfskin.pl/mosquito

Warunki pogodowe – szczególnie w ostatnich latach – są bardzo zmienne, mimo to lato kojarzy się głównie z gorącem i duchotą, na które trzeba się odpowiednio przygotować. Najważniejszymi zasadami korzystania z outdooru w lecie są nawadnianie organizmu oraz ochrona oczu, głowy i ciała. Ich znajomość i przestrzeganie to gwarancja bezpieczeństwa dla nas i naszych bliskich. Wszystkim, którzy mają przed sobą urlop albo co weekend planują aktywne wycieczki, życzymy słonecznych i pozbawionych ryzyka wakacji!

Translate »