Wkrótce premiera nowych modeli kamer sportowych od Mio

Wkrótce premiera nowych modeli kamer sportowych od Mio

Jeśli Twoją pasją jest jazda na motocyklu, skuterze czy rowerze, bądź po prostu lubisz aktywny tryb życia, Mio ma sprzęt idealny dla Ciebie. Kamery MiVue M510 i M560 to nowe produkty od właściciela marki, firmy MiTAC. Producent postawił na jasną przesłonę, wodoodporną i lekką obudowę wykonaną z aluminium oraz łatwość w obsłudze.
Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wkrótce zaprezentuje dwie nowe kamery przystosowane zarówno do rejestracji napotykanych zdarzeń na drodze jak również uchwycenia niezapomnianych przygód. Oba modele MiVue, M560 i M510, zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wielbicielach aktywnego trybu życia – między innymi rowerzystach, motocyklistach, osobach jeżdżących na skuterze czy quadzie – mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. Nieważne, czy chcesz nagrać jeden ze swoich codziennych przejazdów do pracy czy emocjonujący zjazd górskimi ścieżkami – Mio ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa na drodze lub po prostu dzielić się cennymi chwilami z innymi – dodaje.

Przede wszystkim jasna przesłona
Te niewielkie kamerki zarejestrują wszystkie ważne lub ciekawe momenty, które mogą wydarzyć się na trasie. Obiektyw o kącie widzenia 130 stopni i przesłonie F1.8 ze szklanymi soczewkami zapewnia wiarygodną rejestrację każdego detalu nawet przy słabym oświetleniu. Kamery oferują nagrywanie filmów w jakości Full HD, czyli rozdzielczości 1920×1080 pikseli, z prędkością 30 kl./s.
Dla jeszcze lepszej jakości nagrywanego obrazu, szczególnie w słabych warunkach oświetlenia, topowy model – MiVue M560 – został wyposażony w sensor Sony IMX322 CMOS z matrycą wielkości 2 megapikseli, zbudowany na bazie przetwornika 1/2.8.

Maleństwo do zadań specjalnych
Oba modele ważą zaledwie 77 gramów i zostały zamknięte w szczelnej, aluminiowej obudowie, która stanowi rzadkość w tej grupie produktowej. Skutecznie chroni urządzenia przed korozją i uszkodzeniami oraz jest niezwykle szczelna. Dzięki zastosowaniu aluminium kamera jest odporna na wpływ skrajnych temperatur, które występują w ostatnim czasie w Polsce. Urządzenie można używać i przechowywać w miejscach, gdzie panują warunki od -40 do 75oC. Korzystając zatem z urządzenia w temperaturach mieszczących się w zakresie roboczym możesz mieć pewność, że kamera nagle nie wyłączy się, a akumulator zachowa swoją wydajność.
Rejestratory są zgodne ze standardem IPX7. Oznacza to, że są wodoodporne i pozwalają nagrywać obraz do 30 minut przy zanurzeniu w wodzie na głębokości do 1 metra bez potrzeby korzystania z dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto kamery zostały wyposażone w filtr IR i 6 szklanych soczewek chroniących obiektyw, które zapobiegają efektowi rozmycia rejestrowanych nagrań. Używanie kamery w nawet najbardziej spontanicznych sytuacjach ułatwia obsługa tylko jednym przyciskiem oraz dioda sygnalizacyjna.
Kamery pozwalają rejestrować obraz również, gdy są podłączone do zasilania. W ten sposób przy użyciu karty o pojemności 32 GB możesz zapisać ponad 5 godzin materiału bez potrzeby nadpisywania plików. Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na nagranie do 3 godzin materiału bez źródła zasilania.
Do MiVue M560 została również dołączona wodoodporna ładowarka, która pozwala na ciągłe nagrywanie nawet w trudnych warunkach pogodowych (np. podczas jazdy motocyklem) oraz kompatybilny z akcesoriami GoPro uchwyt mocujący. Pozwala przytwierdzić kamerę nie tylko do kasku, ale również do wszelkiego rodzaju rur, ram, kierownic, zamontować na głowie w formie opaski czy też na klatce piersiowej w formie szelek. Możliwości jest wiele, a nagrywanie nawet w najtrudniejszych warunkach staje się niezwykle proste!
Podczas zapisu filmu powstają pliki o rozszerzeniu .mov (H.264). Jest to jeden z najlepszych standardów kompresji i odczytu danych ze względu na ich mały rozmiar i wysoką jakość.

Nagrywaj, analizuj, udostępniaj
Dzięki wyjściu USB po zakończeniu nagrywania możesz w prosty i szybki sposób odtworzyć zapis z kamery na zewnętrznym urządzeniu za pomocą multimedialnej platformy Mio MiVue Manager. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8, 10 oraz Mac OS X i pozwala na bezpośrednie dzielenie się materiałami w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Youtube.

M560 sony angled_tif
Twój osobisty świadek na drodze
Podróż rowerem, skuterem czy motocyklem może być o wiele bardziej niebezpieczna niż jazda samochodem – kierujący jednośladem jest dużo bardziej narażony, wokół niego nie ma osłony, a jedyne co posiada – to kask. Rejestrator jazdy już dawno stał się niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Coraz częściej kamera pomaga wybrnąć z najbardziej niekomfortowych sytuacji drogowych także miłośnikom jednośladów, które mają miejsce zwłaszcza w sezonie letnim.
Nagrania wideo pozwalają na udowodnienie przebiegu wszystkich incydentów drogowych, co zaoszczędza dodatkowych stresów podczas drogowych kolizji. O wiele łatwiej jest wówczas dojść do swoich praw, mając niezbity dowód w postaci nagrania. Kamera sportowa może być wówczas niezastąpionym świadkiem zdarzeń drogowych celem pomocy przy dochodzeniu własnej niewinności bądź ustaleniu współwiny kogoś innego.

Już wkrótce w sprzedaży
Nowe kamery będą dostępne na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca 2016. Proponowana cena poszczególnych modeli to odpowiednio 730 zł dla modelu M560 oraz 599 zł dla modelu M510.

Translate »