Jak wybrać plecak do szkoły? – 8 rad eksperta

Jak wybrać plecak do szkoły? – 8 rad eksperta

Plecak szkolny z pozoru wydaje się najprostszy w wyborze, gdyż nie służy do ekstremalnych wypraw. Jednak czy codzienne użytkowanie przez 10 miesięcy w roku to nie jest sport wyczynowy? Otóż tak. Zatem jego trwałość jest kluczowym elementem, który trzeba uwzględnić na początku – dobór materiałów i sposób wykonania to sprawy pierwszorzędne. Ponadto istotne są: waga, proporcje, dodatkowe elementy czy kolorystyka. Oto kilka rad, które udzielił nam Błażej Sroka – projektant akcesoriów marki Outhorn.

plecak1

1. Lekki plecak to podstawa. Nie możemy obciążać zbytnio kręgosłupa. Jednak nie należy przesadzić. Lepiej dobrać nieco cięższy i sztywniejszy, niż workowaty. Solidniejsza konstrukcja będzie wygodniejsza i wytrzymalsza.
2. Zwróćmy uwagę na miękkość i szerokość szelek. Za wąskie będą się wpijać w ramiona. Dobierajmy szersze z dodatkową pianką, która uchroni przed urazami.
3. Dbajmy o plecy naszych dzieci. Schorzenia kręgosłupa to plaga – stąd zwróćmy uwagę na to, czy dziecko w plecaku się nie garbi, czy masa jest dobrze rozłożona i czy regulacja pasków pozwala na odpowiednie ułożenie na plecach.
4. Utwardzone dno i wodoodporny materiał. To bardzo istotny element. Grubszy spód zagwarantuje lepszą stabilizację oraz dodatkowo zwiększy wytrzymałość. Szukajmy akcesoriów z membraną wodoodporną, która uchroni zawartość przed przemoczeniem.
5. Dodatkowych kieszeni nigdy za wiele. Przegroda na laptopa czy tablet, komory na odtwarzacz muzyczny, miejsce na telefon czy napój są niezwykle potrzebne. Organizacja to podstawa, w końcu plecak do szkoły pakuje się codziennie. Ponadto sugeruje się, aby miał dobrze ukrytą kieszonkę na dokumenty, klucze czy portfel – żeby utrudnić zagubienie lub kradzież.
6. Torba czy Plecak? Wszystko zależy od tego, jaki ciężar przenosimy i ile lat ma użytkownik. W plecaku lepiej rozłożymy ciężar – łatwiej unikniemy kontuzji. Uczniowie szkół średnich czy studenci spokojnie mogą używać toreb, gdyż relatywnie dźwigają mniej oraz mają odporniejszy na deformacje kręgosłup.
7. Odblaskowe elementy. Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka po zmroku i zwiększyć jego widoczność powinny być zainstalowane odbijające światło detale. Zarówno z przodu jak i z tyłu.
8. Kolorystyka i design. Z pewnością nie wybierajmy jasnego plecaka, bo szybko się wybrudzi. Tutaj powinno decydować dziecko. Rodzice nie zawsze potrafią trafić w gust użytkownika. Jednak argumentujmy wybór względami praktycznymi.

To tylko kilka niezbędnych przy zakupie plecaka rad. Pamiętajmy, ze wybór odpowiedniego egzemplarza powinien być dobrze przemyślany, gdyż od tego zależy komfort, zdrowie i bezpieczeństwo naszego dziecka.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »