Z Merrellem na szczyt

Firma Merrell została partnerem samotnej wyprawy Bogumiły Raulin w ramach autorskiego projektu „Argentyna 2013 – Aconcagua 6963 m n.p.m.”. Celem ekspedycji jest zdobycie najwyższego szczytu obu Ameryk. Miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej stanowi część projektu „Siła Marzeń – Korona Ziemi”, którego to ostatnim etapem jest zdobycie najwyższego szczytu Ziemi – Mount Everest.
merrellhorizontallogo-4C
Alpinistka przygotowuje się do finalnego etapu projektu „Siła Marzeń – Korona Ziemi”. Zamierza zdobyć Aconcaguę – szczyt leżący w Andach o wysokości 6962 m n.p.m. Będzie on największym wyzwaniem w życiu podróżniczki. „Będzie to najwyższy szczyt na jakim będę miała zaszczyt i przyjemność stanąć” – mówi Bogumiła Raulin. – „Ze względu na surowe warunki klimatyczne Aconcagua przez wielu jest traktowana jako „góra przygotowawcza” przed wyprawą na Mt Everest. Luty to dobry okres wspinaczkowy, gdyż pogoda jest wtedy stabilna, a silne opady śniegu ustępują na rzecz wysokiego mrozu”. Alpinistka wylatuje z Polski 7 lutego. Po 29 godzinach wyląduje w stolicy Chile, skąd pojedzie dalej do Mendozy w Argentynie. Zdobycie szczytu zajmie jej prawie dwa tygodnie – w tym czasie będzie się samotnie przemieszczać trasą wspinaczkową wiodącą przez dolinę Horcones.

W drodze na szczyt będą jej towarzyszyły buty Merrell, które dzięki zastosowanym zaawansowanym technologiom zapewniają najwyższy komfort i funkcjonalność. „Cenię produkty Merrell ze względu na ich wytrzymałość i niezawodność. Na wyprawę zabieram ze sobą buty z linii Outventure, bo wiem, że sprawdzą się doskonale w pierwszym etapie wspinaczki.”
Bogumiła Raulin
Podczas górskiej wyprawy ważnym elementem wyposażenia są najwyższej jakości buty, na których można polegać nawet w najtrudniejszych warunkach. Podróżniczka wybrała buty Merrell, model Avian z linii Outventure, które doskonale sprawdzą się w terenie. Wyposażone są w poduszkę powietrzną Merrell Air Cushion Midsole, amortyzującą wstrząsy i stabilizującą piętę. Zastosowana technologia QForm sprawia, że buty idealnie dopasowują się do kobiecego sposobu poruszania, co znacznie poprawia komfort chodzenia. Innowacyjna podeszwa Vibram zapewnia dużą przyczepność, bardzo ważną podczas uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. A wykorzystanie materiału Gore-Tex to gwarancja nieprzemakalności butów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości produktów Merrell, Bogumiła Raulin może mieć pewność, że jej buty nie zawiodą w żadnych warunkach.

Od ponad 30 lat firma Merrell zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jej ofercie jest obuwie typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące się w krajobraz miejski. Od niedawna oferta rozszerzyła się o odzież i akcesoria. Wszystkie produkty marki Merrell wykonane są z najlepszej jakości materiałów i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
Zapraszamy na blog wyprawy: http://www.bogumilaraulin.blogspot.com/. Zapraszamy również do odwiedzenia polskiego profilu marki Merrell na portalu Facebook. Znajduje się on pod adresem: http://www.facebook.com//MerrellPoland.
Merrell Avian Light Mid GTX
Bogumiła Raulin, z zawodu mgr inżynier trakcji elektrycznej, w życiu prywatnym łączy kilka profesji – jest fotografem, podróżniczką, organizatorem wypraw podróżniczych i pilotem szybowca. W 2004 r. uczestniczyła w zwycięskiej wyprawie do Peru w programie telewizyjnym „Zdobywcy 2004”. Był to zaledwie początek jej sukcesów: w 2008 r. zdobyła Mont Blanc (najwyższy szczyt Europy), a trzy lata później Kilimandżaro (najwyższy szczyt Afryki). Ostatnim jej osiągnięciem jest udane podejście na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu, leżący 5642 m n.p.m.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »