Za nami Katowice Business Run 2019 – charytatywny bieg pomoże 4 osobom

Za nami Katowice Business Run 2019 – charytatywny bieg pomoże 4 osobom

Godzina i 7 minut wystarczyły najszybszej sztafecie na pokonanie dystansu 5×3,8 km podczas siódmej edycji charytatywnej sztafety Katowice Business Run 2019. Dochód w biegu, który odbył się w niedzielę na terenie katowickiego Muchowca, pomoże czterem beneficjentom Fundacji Poland Business Run w woj. śląskim. 

Event był częścią ogólnopolskiego biegu Poland Business Run, w którym w tym roku w całym kraju wzięła udział rekordowa liczba ponad 27 tys. biegaczy. Sztafeta od początku istnienia ma charakter charytatywny i pomaga “stawiać na nogi” osoby z niepełnosprawnością ruchową. 

Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo niesprzyjającej pogody, po raz kolejny mogliśmy liczyć na biegaczy ze stolicy. W Katowicach zebraliśmy ponad 313 tysięcy złotych na pomoc dla osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Z opłat startowych wpłynęło 297 270zł, a 17 606 zł z dobrowolnych wpłat w ramach akcji “Pomagam Bardziej” – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, główny organizator imprezy.

Bieg wystartował o godz. 10:30 i ukończyło go 3879 uczestników. Frekwencja na starcie wyniosła 93,02%. Każdy z zawodników 5-osobowych drużyn musiał pokonać taką samą pętlę o długości 3,8 kilometra. Start i meta zlokalizowane były na katowickim Muchowcu.

Na miejscu pojawili się beneficjenci biegu – m.in. Maja Bidzińska, która w wyniku sepsy przeszła amputację nogi na poziomie uda, oraz Oliver Małolepszy, 6-latek z Częstochowy, który urodził się bez prawego przedramienia i dłoni.

Nasza Fundacja od lat organizuje biegi, żeby pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową. O tym, że takie wsparcie jest potrzebne, wnioskujemy z ilości próśb o dofinansowanie, które do nas spływają – mówi Klaudia Kaniewska, koordynator Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run. 

Choć impreza miała charakter charytatywny, na trasie nie zabrakło walki z własnymi słabościami i sportowej rywalizacji. Wśród uczestników biegu znaleźli się doświadczeni biegacze, jak i osoby, dla których Katowice Business Run był pierwszym tego typu startem. Wszystkim udało się jednak (mimo niesprzyjającej pogody) pokonać wyznaczoną trasę. Najlepszy czas uzyskał jeden z zawodników sztafety Turbo Inżyniery – na mecie pojawił się po 11 minutach i 47 sekundach.

Pierwsze miejsce zajął team ESAB_1 w składzie: Robert Bojdoł, Adam Klecha, Ryszard Baran, Sławomir Beśka oraz Aleksander Damec. Druga na mecie pojawiła się drużyna EY Biega I, a podium zamknęła sztafeta Vienna House Easy Katowice. 

Organizatorem biegu Katowice Business Run 2019 była Fundacja Poland Business Run, lokalnie wspierana przez Rockwell Automation, JCommerce, IT Kontrakt, DPS Software oraz Nexteer Automotive.

W całej Polsce w biegu wzięło udział 27 253 biegaczy. Na pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową zabrano dzięki nim niemal 2,3 miliona złotych, które trafią do ponad 60 beneficjentów Fundacji Poland Business Run. 

Więcej informacji: www.polandbusinessrun.pl

Translate »